"Лабораторія" видасть щоденник Сальвадора Далі

"Лабораторія" видасть щоденник Сальвадора Далі

"Лабораторія" видасть щоденник Сальвадора Далі
Сальвадор Далі. Philippe Halsman/Вікіпедія

Видавництво "Лабораторія" у 2024 році видасть щоденник іспанського художника Сальвадора Далі.

Про це повідомив засновник видавництва Антон Мартинов у Facebook.

"Щоденник одного генія" — мемуари Сальвадора Далі, які охоплюють період життя автора з 1952 по 1963 роки. У книзі художник детально описує своє особисте життя, стосунки з оточеннями, події та ідеї, прагнучи показати, що "життя генія відрізняється від звичайного життя звичайної людини".

"Книжку часто критикують як провокаційну через надмірний снобізм цього іспанця з арабським корінням. І нарешті вона стане доступною українською", — зазначив видавець.

Що відомо про Сальвадора Далі

Сальвадор Далі — один із найвідоміших художників-сюрреалістів, а також скульптор, графік, режисер та письменник.

Видатний митець народився 11 травня 1904 року в родині нотаріуса у містечку Фігерасі в Каталонії. Свою першу картину Сальвадор Далі створив, коли йому було шість років: невеликий імпресіоністський пейзаж, намальований олійними фарбами на дерев’яній дошці.

У рідному місті Далі брав уроки малювання у професора Жоана Нуньєса. У п'ятнадцятирічному віці його вигнали з чернечої школи за погану поведінку. Незважаючи на це, Сальвадору таки вдалося вступити до інституту та закінчити його у 1921-му. Після цього Далі вступив у Мадридську художню академію. У шістнадцять років він спробував себе в письменництві. У 1919 році в саморобному виданні "Студіум" Далі опублікував нариси про Веласкеса, Гойю, Ель Греко, Мікеланджело і Леонардо да Вінчі. Окрім цього, підліток брав участь у студентських виступах — за це одного разу навіть на добу потрапив у в'язницю.

Вагомий вплив на формування авторського стилю Далі здійснив напрям футуризму. А в 1929 році Далі став світовою зіркою серед сюрреалістів.

У 1940 році Далі втік з окупованої нацистами Франції та емігрував до США.

Серед найвідоміших полотен Сальвадора Далі виокремлюють "Постійність пам’яті" із зображенням химерних м'яких годинників, які розпливаються полотном. Окрім цього, неабияку популярність мають такі картини митця: "Плоть на каменях", "Метаморфози Нарциса", "Сон, спричинений польотом бджоли навколо граната за секунду до пробудження", "Спокуса Святого Антонія", "Мадонна порту Льїгат", "Відкриття Америки Христофором Колумбом" та багато інших.

"Лабораторія" видасть щоденник Сальвадора Далі
Картина Сальвадора Далі "Постійність пам'яті". Вікіпедія

Далі сформував собі імідж "самопроголошеного генія". Попри беззаперечний талант художника часто критикували за надмірну любов до грошей, меркантильність, заохочення шахрайства тощо.

У 1980-х у Далі зіпсувалося здоров’я. Серце художника зупинилося 23 січня 1989 року. На прохання померлого його тіло забальзамували, і протягом тижня він лежав у музеї у Фігерасі. Тисячі людей приїхали, щоб попрощатися з генієм мистецтва ХХ століття. Сальвадора Далі поховали в центрі музею його імені під плитою, що не має жодних позначок.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок