Негода на фестивалі Burning Man: фінальну подію відклали, є загиблий

Негода на фестивалі Burning Man: фінальну подію відклали, є загиблий

Негода на фестивалі Burning Man: фінальну подію відклали, є загиблий
Фото: David Crane/picture alliance via Getty Images

Мистецький фестиваль Burning Man у США накрила негода: наразі відомо про щонайменше одного загиблого. Організатори планують провести кульмінаційну подію фестивалю — спалити дерев'яну фігуру людини, коли це дозволить погода.

Про це повідомляють AP, CNN та The Guardian. Також про зміни ситуації фестиваль повідомляє в текстовому онлайні в себе на сайті.

Фестиваль розпочався 27 серпня і мав тривати до 4 вересня. Захід щороку відвідують близько 70 000 людей. Наразі незрозуміло, скільки учасників і відвідувачів застрягли через погоду.

Негода почалась на вихідні. На північному заході Невади, де проводять фестиваль Burning Man, випало 3,8 см дощів — ЗМІ пишуть, що це норма за 2–3 місяці. Це не вперше фестиваль стикається з погіршенням погоди: у 2018 році організатори тимчасово закривали вхід на захід через пилові бурі, а під час пандемії Burning Man скасовували.

Негода не вщухала два дні, але на понеділок, 4 вересня, обіцяли ясну погоду, тож організатори сподіваються, що повінь спаде. А спалення "Людини", ключову подію фестивалю, попередньо перенесли на 21:00 понеділка (за місцевим часом).

Організатори закликали учасників зберігати спокій, попросили берегти воду та їжу. У соцмережах поширюють відео, як учасники грузнуть у багнюці, вдягають на ноги поліетиленові пакети чи просто ходять босоніж і зазначають, що однією з відчутних проблем є відсутність нормального туалету. Адже у п'ятницю на місце фестивалю не змогли проїхати очисні машини, які зазвичай прибирають туалети кілька разів на день. Деякі гості зазначили, що техніка таки приїхала та прибрала в неділю.

У неділю, 3 вересня, стало відомо про одну смерть на фестивалі. Правоохоронці не розкривають ані причин загибелі, ані особи жертви. Вони ведуть розслідування. Але після цього організатори припинили можливість користуватися транспортними засобами.

"Ми трохи брудні, але настрій піднесений. Свято триває", — сказав Скотт Лондон, фотограф із Південної Каліфорнії, додавши, що такі обставини дали змогу побачити Burning Man таким, яким багато хто не міг би інакше побачити. Загалом деякі відвідувачі кажуть, що були готові до різних умов на фестивалі в пустелі.

Що це за фестиваль?

Burning Man — щорічний восьмиденний мистецький фестиваль. Свою назву він отримав за кульмінаційною подією — спаленням великої дерев’яної конструкції "Людина" в передостанню ніч. Перший фестиваль відбувся в 1986 році на пляжі Сан-Франциско. Квиток на фестиваль коштує 575 доларів. Зараз подію відвідують знаменитості, блогери, керівники з Кремнієвої долини.

Організатори називають свій фестиваль експериментом зі створення спільноти радикального самовираження. На тиждень у пустелі встановлюють твори сучасного мистецтва. Автори деяких творів спалюють їх самі ще до завершення фестивалю. На території нічого не продається, тому про харчування, житло та інші потреби учасники дбають самі, а після завершення фестивалю власноруч прибирають за собою.

Цього року на Burning Man представлені дві мистецькі роботи з України. Перша — птах Фенікс, що нагадує тризуб. Його створили художник Олексій Сай та архітекторка й художниця Дана Косміна. Роботу вже символічно спалили в перші дні фестивалю. Другий український твір — "Храм їжака" (The Hedgehog Temple). Це артоб’єкт у формі велетенського їжака. Усередині на протитанкових їжаках розмістять історії загиблих воїнів.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок