Працівник МОН висміяв незалежність України: у відомстві відреагували

Працівник МОН висміяв незалежність України: у відомстві відреагували

Працівник МОН висміяв незалежність України: у відомстві відреагували
Андрій Василенко. Фото: Andrii Vasylenko/Facebook

У Міністерстві освіти і науки 28 серпня відреагували на висловлювання одного з працівників відомства — Андрія Василенка. У своєму дописі до Дня Незалежності він хвалив радянську окупацію Литви та знецінював незалежність України.

У МОН заявили, що видали наказ про порушення дисциплінарного провадження щодо Василенка. Та додали, що за його результатами відомство вирішуватиме, що робити далі.

У коментарі для видання "УП. Життя" історик Геннадій Єфіменко сказав, що допис неправдивий з історичного погляду та містить численні маніпуляції.

Андрій Василенко обіймає посаду державного експерта в експертній групі з питань цифрової трансформації освіти і науки.

Про що допис Василенка

Андрій Василенко 24 серпня написав у своєму Facebook російською мовою, що у 1991 році український народ нібито нічого не розумів і підтримав Акт проголошення незалежності лише завдяки "пропаганді, якою переконали мешканців УРСР, що варто тільки усунути Союз, так одразу все добре стане".

У дописі він зауважує, що незалежність не всім колишнім країнам СРСР пішла на користь. А незалежність України назвав "кидаловом" і розкритикував листівки, які агітували голосувати за незалежність 1 грудня 1991 року.

Також, на його думку, показовим прикладом того, як колишні країни СРСР "не знали, що творили", є країни Балтії — Литва, Латвія та Естонія. Василенко заявив, що "радянська окупація — це найкраще, що могло статися з Литвою", зважаючи на вигляд Вільнюса тоді й тепер. Після розголосу Василенко не видалив допис.

Реакція соцмереж

Користувачі соцмереж обурилися на цей пост. Частина людей вимагає звільнення Андрія Василенка з експертної групи МОН.

Зокрема, колишній командир штурмової роти батальйону "Айдар", військовий аналітик та ветеран війни на Донбасі Євген Дикий написав, що на 33-му році незалежності та 10-му році війни державний службовець насаджує наративи "русского міра": "Толерантність до ворогів незалежності — не те, що можна собі дозволяти під час війни за цю саму незалежність".

Він додав, що просить вважати його допис офіційним запитом до МОН як працедавця та до СБУ як органу влади, відповідального за перевірку державних службовців. Письменник Остап Українець додав, що дивно, що Василенко досі не "клієнт СБУ".

У власному дописі засновниця "Всеосвіти" Леся Литвиненко зауважила: "Дисциплінарного провадження тут дуже мало, це тягне на кримінальне провадження зі звільненням всіх підлеглих".

"Освіта — це стратегічний напрям! Людям з таким мисленням в гіршому разі там не місце, а в кращому ними має зайнятися СБУ! І це в той час, коли найкращі й наймужніші з освітян захищають нас на фронті та гинуть за нас", — додала користувачка Олена Деревська.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок