На честь Гаррісона Форда назвали новий вид змій у Перу

На честь Гаррісона Форда назвали новий вид змій у Перу

На честь Гаррісона Форда назвали новий вид змій у Перу
Фото: @Fan_FlickOn/ X (Twitter)

Новий вид змій, знайдений у Перу, отримав назву Tachymenoides harrisonfordi на честь актора, який займався захистом навколишнього середовища — Гаррісона ФордаГаррісон Форд — американський актор, відомий передусім за ролями Гана Соло в кіноепопеї "Зоряні війни" та Індіани Джонса в однойменній серії фільмів.. Про це 15 серпня повідомило видання BBC.

"Ці вчені продовжують називати на мою честь тварин, але це завжди ті, що лякають дітей, — сказав Форд. — Я не розумію. Я проводжу свій вільний час за вишиванням хрестиком. Я співаю колискові своєму базиліку, щоб він не боявся ночі".

На відміну від свого персонажа, Індіани Джонса, Форд неодноразово говорив, що насправді любить змій і "швидко знайшов спорідненість із цією".

"У змії очі, в яких можна потонути, і вона проводить більшу частину дня, засмагаючи біля басейну з брудною водою — ми, мабуть, були б друзями на початку 60-х, — сказав він. — Це нагадування про те, що про наш дикий світ ще так багато треба дізнатися — і що люди є лише маленькою частиною неймовірно величезної біосфери".

Tachymenoides harrisonfordi — змія, довжина якої у дорослому стані становить лише 16 дюймів (40,6 сантиметрів). Вона не є небезпечною для людини.

гаррісон форд
Змія, названа на честь Гаррісона Форда. Фото: @SredniEel/X (Twitter)

"Для біолога опис нового виду та його оприлюднення з новою назвою є одним із найважливіших видів діяльності під час кризи біорізноманіття, — сказав Едгар Лер, провідний науковий співробітник, який займався дослідженням. — Захищати можна лише ті організми, які відомі".

Він сподівається, що це відкриття приверне увагу до кризи вимирання видів у всьому світі.

Саме в 1993 році ім'ям Форда був вперше названий новий вид — Calponia harrisonfordi, тобто каліфорнійський павук. Роками пізніше на честь актора назвали мураху — Pheidole harrisonfordi.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок