На київському Подолі знесли 200-річну садибу

На київському Подолі знесли 200-річну садибу

На київському Подолі знесли 200-річну садибу
Фото: Ксенія Семенова/Facebook

У Києві на вулиці Ярославській під ранок 10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу, яка була зразком житлової деревʼяної забудови Києва ХІХ століття. Про це у Facebook повідомив активіст Дмитро Перов.

Місцеві жителі викликали поліцію, а представники Департаменту благоустрою сказали, що в будівельників немає дозволів на демонтаж.

"Забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку на вул. Ярославській, 13, що підпадає під кримінально-правову кваліфікацію ст. 356 КК України — самоправство. На місце викликана поліція, оформлюються відповідні заяви", — написав Перов.

зносять будинок
Знесення будинку. Фото: Руслан Тарасов, Дмитро Перов/Facebook

Депутатка Київради Ксенія Семенова у власному повідомленні додає, що дозволу Департаменту охорони культурної спадщини немає, а "благоустрій анулював картку порушення благоустрою".

Згідно з документами, на місці садиби хочуть звести клубний дім за замовленням Сергія Боярчукова з юридичної компанії "Алєксєєв, Боярчуков та партнери".

Наприкінці липня історичний будинок на вулиці Ярославська оточили будівельним парканом. 1 серпня інспектори "Київблагоустрою" внесли припис забудовнику, вимагаючи демонтувати будівельний паркан упродовж трьох днів. У приписі було вказано, що власник паркану, тобто відповідальний за роботи, невідомий.

зносять будинок
Фото: Дмитро Перов/Facebook

Садибу на Подолі звели після Великої пожежі 1811 року, вона є зразком першої забудови району. Будинок датується орієнтовно першою половиною ХІХ століття.

Будівлю звели на камʼяному цоколі через часті повені на Подолі, вона є унікальним зразком київської житлової деревʼяної забудови. З 1882 року садиба належала міщанину Харичкову, з 1898 року — сімʼї Єфросинії Кравченко.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок