В університеті Шевченка реставрують вітражі, що постраждали від атаки Росії

В університеті Шевченка реставрують вітражі, що постраждали від атаки Росії

В університеті Шевченка реставрують вітражі, що постраждали від атаки Росії
Фото: Київський національний університет імені Тараса Шевченка/Facebook

У КНУ імені Тараса Шевченка почали реставрацію модерністських вітражів, які постраждали внаслідок однієї з російських ракетних атак у грудні 2022 року. Про це повідомила пресслужба університету у Facebook.

Відновлює вітражі Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини" разом з активістами та волонтерами. Вони поетапно відновлюють п'ять панно з використанням автентичного скла і свинцевих спаїв.

"Кожен вітраж складається з двох половинок, а кожна половинка — з чотирьох секцій. Внаслідок ракетної атаки вцілілого вітражного панно не залишилося жодного", — розповідають реставратори.

Активісти зазначають, що відновлення триватиме ще щонайменше декілька місяців.

вітражі
Вітражі в КНУ імені Шевченка почали відновлювати. Фото: Київський національний університет імені Тараса Шевченка/Facebook

Внаслідок ракетної атаки 31 грудня 2022 року вибуховою хвилею вибило вітражі у модерністській будівлі біо- та геофакультету університету, які 1986 року створила українська художниця Лариса Міщенко. Тоді активісти повідомляли, що з десяти вітражів уціліли лише три.

Питання про реставрацію порушив фотограф, письменник, екскурсовод, автор проєкту Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов: "Я окремо наголосив на необхідності саме реставрації, а не створення нової роботи — декани погодились".

Також він закликав киян поділитися світлинами ще цілих вітражів, щоб якомога точніше відтворити малюнки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок