Помер американський поп- і джазовий співак Тоні Беннет

Помер американський поп- і джазовий співак Тоні Беннет

Помер американський поп- і джазовий співак Тоні Беннет
Фото: Scott Legato/Getty Images

У віці 96 років помер нью-йоркський поп- і джазовий співак Тоні Беннетт. Це підтвердив його публіцист, повідомляє видання The Guardian.

Ще у 2020 році оголосили, що у співака діагностували хворобу Альцгеймера. Він тоді написав у Twitter: "Життя — це дар, навіть з хворобою Альцгеймера".

З'ясувалося, що, попри порушення когнітивних функцій, він усе ще був здатний співати весь свій репертуар.

Помер американський поп- і джазовий співак Тоні Беннет
Тоні Беннетт. Фото: Gai Terrell/Redferns, Getty Images

Тоні Беннетт (справжнє ім'я — Ентоні Домінік Бенедетто) народився в 1926 році в сім'ї італійських іммігрантів. Музикант виріс у бідній родині у Квінзі, штат Нью-Йорк. У підлітковому віці він став співучим офіціантом, заробляючи гроші для сім'ї, перш ніж вступити на навчання до нью-йоркської Школи промислового мистецтва.

Його першим успішним хітом стала Because of You (1951), гранично повільна любовна балада з фільму 1940 року. Вона потрапила на перше місце чарту Billboard та залишалася там протягом десяти тижнів.

Беннетт був, мабуть, найбільш відомий завдяки своїй фірмовій пісні 1962 року I Left My Heart in San Francisco, а також завдяки приголомшливому кар'єрному злету у 80-х і 90-х роках, який забезпечив йому стійку популярність до глибокої старості.

Співак отримав 19 нагород "Ґреммі", а також нагороду за життєві досягнення у 2001 році, і продав понад 50 мільйонів записів по всьому світу.

Він довів свою актуальність у 2014 році, співпрацюючи з Леді Гагою над альбомом Cheek to Cheek, в якому пара взялася за виконання низки джазових стандартів.

Цей альбом став платівкою № 1 у США і зробив Беннета найстарішим із нині живих виконавців, який посів перше місце в чарті — рекорд, який він вже утримував завдяки альбому 2011 року Duets II.

Помер американський поп- і джазовий співак Тоні Беннет
Тоні Беннетт та Леді Гага. Фото: Kevin Mazur/Getty Images for Park MGM Las Vegas, Getty Images

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок