На Бродвеї уникнули страйку: профспілка та продюсери досягнули угоди

На Бродвеї уникнули страйку: профспілка та продюсери досягнули угоди

На Бродвеї уникнули страйку: профспілка та продюсери досягнули угоди
Hollywood.com

Міжнародний альянс працівників театральної сцени (IATSE) та керівництво Бродвею 20 липня досягнули попередньої угоди щодо захисту охорони здоров'я працівників. Це рішення дозволить запобігти страйку, який міг зупинити шоу в Нью-Йорку 21 липня та гастролі акторів по всім США. Про це повідомляє CNN.

Угоду оголосили профспілка (IATSE) та керівництво Бродвею, яке складається з Бродвейської ліги, галузевої торгової групи та Disney Theatrical.

Якби угоди не вдалося досягнути, тоді б через страйк зупинили 28 виступів у Нью-Йорку та 17 шоу, які гастролюють по США та Канаді.

Попередню угоду мають ратифікувати члени профспілки, перш ніж вона набуде чинності. Лише тоді остаточно зникне загроза масштабного страйку. В попередні роки члени деяких профспілок голосували проти ратифікації угод та закликали до страйку.

У заяві профспілки за 19 липня йдеться про те, що вдалося досягти попередніх домовленостей про захист охорони здоров'я, який гарантує роботодавець. Також роботодавець буде зобов'язаний забезпечувати житлом гастрольні групи, які їдуть на виступи вперше. Попри це, IATSE наголошує: керівництво Бродвею поки не погодилося на інші умови профспілки, як-от підвищення зарплат та врегулювання робочого графіку працівників.

Страйк на Бродвеї став би ударом по економіці Нью-Йорка. Туризм — це основний рушій економіки міста, а Бродвей є значним магнітом для гостей Нью-Йорка. Бродвейська ліга повідомила, що за попередній сезон загальна відвідуваність театрів становила 12,3 мільйона глядачів. Окрім цього, театрам вдалося виручити від продажу квитків 1,6 мільярда доларів.

Про страйки в індустрії розваг у США

У травні 2023 року профспілка сценаристів США вперше за останні 15 років розпочала страйк. Це сталося після невдалих перемовин з Альянсом продюсерів повнометражного кіно та телебачення (American Motion Picture and Television Producers Alliance, AMPTP). AMPTP представляє головних виробників телевізійного контенту в США: Disney, Netflix, Universal, Amazon, Paramount Pictures, Apple та інші платформи.

У липні 2023 року до страйку приєдналася профспілка SAG-AFTRA, яка представляє інтереси акторів. Це перший спільний страйк сценаристів і акторів з 1960 року.

Зокрема, профспілка акторів вимагає:

  • підвищення ставки роялті за показ контенту на стримінгових платформах;
  • підвищення заробітних плат;
  • захист від використання штучного інтелекту у виробництві контенту.

Подібний страйк вже відбувся в США у 2007 році. Тоді протестувальники досягнули свого, проте високою ціною: довелося призупинити виробництво кількох успішних телевізійних проєктів, на кшталт "Офісу" чи "Загублених", а також усіх вечірніх шоу в американському телеефірі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок