Перейти до основного змісту
В Англії знайшли рідкісний валун часів кам’яної доби

В Англії знайшли рідкісний валун часів кам’яної доби

В Англії знайшли рідкісний валун часів кам’яної доби
. BBC

Команда археологів виявила рідкісний камінь у Долині каменів поблизу Дорчестера в Південно-Західній Англії. Понад 5 тисяч років тому з таких виготовляли знаряддя праці. Про це повідомляє BBC.

Знахідку зробили під час проєкту зі збереження культурної спадщини, який реалізовує громадська організація Past Participate.

Директор організації Енн Тізер прокоментувала подію: "Ця неймовірна знахідка демонструє дослідницьку цінність, яку можуть принести проєкти зі збереження місцевої спадщини”.

Так званий полірувальний валун у кам’яну добу використовували для виготовлення кам'яних наконечників сокир. Валун утворений із сарсену — твердого різновиду пісковику, який також використовували для будівництва Стоунхенджу.

На сарсенові валуни можна натрапити у всій південній Англії. Проте з тисячі валунів, які вже дослідили експерти, виявилося дуже мало тих, що використовувалися для полірування кам'яних інструментів.

У Великій Британії знайшли рідкісний валун часів Кам’яної доби
Команда археологів, що знайшли рідкісний камінь: Хейлі Робертс (ліворуч), Джим Райлатт та Енн Тізер. BBC
"Камені були надзвичайно важливими для людей неоліту, оскільки без сокир вони не могли б розчищати ліси, а землеробство було б неможливим", — сказав Джим Райлатт, директор з археології Past Participate.

Валун не заберуть у музей — залишать на місці, а територію навколо нього розкопають. Там проведуть спеціалізований аналіз, щоб з'ясувати, чи залишилися ще якісь сліди творців кам'яних сокир.

Палеоліт — це найдавніший період людського суспільства, час життя неандертальця. Існують різні версії тривалості палеоліту — від 3 млн до 100—150 тисяч років тому. Для цієї доби було характерним поширення примітивних знарядь праці з дерева, каменю і кістки, розвиток мисливства та збиральництва.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок