На Google Arts з’явився інтерактивний онлайн-архів з ескізами Леонардо да Вінчі

На Google Arts з’явився інтерактивний онлайн-архів з ескізами Леонардо да Вінчі

На Google Arts з’явився інтерактивний онлайн-архів з ескізами Леонардо да Вінчі
Google Arts

За допомогою технологій машинного навчання розробили онлайн-архів кодексів італійського художника Леонардо да Вінчі. Там можна покерувати моделями, які він намалював.

Про це повідомляє освітній сайт Open Culture.

Google Arts & Culture розробив інтерактивну сторінку, де кожен може ознайомитися з кодексами Леонардо Да Вінчі. "Помандруйте у думки Леонардо да Вінчі" — так анонсують читачам інтерактив на ознайомлювальній сторінці.

Над проєктом працювали за допомогою технологій машинного навчання. Консультував мистецтвознавець, знавець біографії та творчості да Вінчі Мартін Джон Кемп. Розробники проаналізували 3 тисячі малюнків да Вінчі зі 718 сторінок 6 томів його кодексів, створивши теми та зв’язки, які ви можете дослідити. Теми можна вивчати за часом або за тематикою.

Скриншот онлайн-архіву Леонардо да Вінчі
Скриншот онлайн-архіву Леонардо да Вінчі. Google Arts

Пошук на ресурсі організований у кілька способів. Перший — за темами: секрети польотів, людське тіло, руйнування (воєнна техніка), вічний двигун та спіралі (механізми). Останній етап ознайомлення з кожною темою — інтерактивна анімована модель. Наприклад, ви можете постріляти з гармати, яку спроєктував та намалював да Вінчі або покерувати його літальним апаратом.

Скриншот онлайн-архіву Леонардо да Вінчі
Скриншот онлайн-архіву Леонардо да Вінчі. Google Arts

Другий спосіб пошуку — за тегами, наприклад, "геометрія", "коні", "зброя", "математика". Третій — за часом створення ескізів да Вінчі. Кожен експонат описаний, датований, вказане місце його зберігання.

Скриншот онлайн-архіву Леонардо да Вінчі
Скриншот онлайн-архіву Леонардо да Вінчі. Google Arts

Кодекси, використані в проєкті: Атлантичний, Тривульціо (зберігаються у бібліотеках Мілана), Форстер (в Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні), кодекс Арундела (Британський музей у Лондоні), рукописи в національній бібліотеці Мадрида, кодекси у французькому інституті у Парижі та колекція, що зберігається в Королівській бібліотеці в Турині.

Леонардо да Вінчі

Він народився 1452 року в Тоскані. Це видатний італійський художник та винахідник епохи Відродження. У певні періоди свого життя він вважав себе більше вченим та інженером, ніж митцем.

Леонардо належать перші креслення велосипеда, проєктування парашута, танка, катапульти, телескопу. Він був одержимий ідеєю польоту і сконструював літальний апарат із крилами, який мав імітувати пташиний політ. Да Вінчі самостійно все обчислював та створював ескізи. Леонардо був позашлюбним сином нотаріуса П’єро, який забрав його до себе на виховання, бо зі своєю офіційною дружиною не мав дітей. Через свій статус у суспільстві да Вінчі не міг навчатися в університеті, проте батько був до нього прихильним.

П’єро завжди підтримував Леонардо, влаштував його для навчання в майстерню видатного художника Андреа дель Верроккіо. Верроккіо був скульптором, тому багато знань передав своєму учню. Але да Вінчі не зробив за життя жодної скульптури. Найбільш відомий він як художник (твори "Мона Ліза", "Таємна вечеря", "Благовіщення", "Дама з горностаєм" тощо). Коли йому було 20, він отримав кваліфікацію майстра в Гільдії Святого Луки. Потім працював у своїй майстерні у Флоренції, мав учнів. Помер 1519 року у Франції — прибув туди за кілька років до того на запрошення короля Франциска I.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок