Берлінська опера обирає музичного керівника, серед кандидатів — українка Оксана Линів

Берлінська опера обирає музичного керівника, серед кандидатів — українка Оксана Линів

Берлінська опера обирає музичного керівника, серед кандидатів — українка Оксана Линів
Oksana Lyniv / Facebook

До кінця року Берлінська державна опера має призначити музичного керівника. Наразі прослуховують п’ятьох кандидатів, серед яких українська диригентка Оксана Линів.

Про це пише ресурс класичної музики Slippedisc.

Окрім Линів, з поміж претендентів є Едвард Гарднер (очолює Лондонський філармонічний оркестр); Йорг Відманн (викладач в Академії Баренбойма-Саїда в Берліні); Даніеле Рустіоні (головний диригент Ліонського оперного театру) та Франсуа-Ксав'є Рот (керує Кельнською оперою).

Оксана Линів у себе на сторінці писала, що в Берлінській опері диригувала для "Медеї" — цей оперний твір французького митця Луїджі Керубіні поставили в Берліні 7 липня.

Хто керував Берлінською оперою раніше?

Даніель Баренбойм — диригент, піаніст, який народився в Аргентині у родині євреїв. Він очолював Берлінську державну оперу понад три десятиліття — з 1992 року, але 6 січня 2023-го заявив про вихід на пенсію через погіршення стану здоров’я.

Диригент Даніель Баренбойм
Диригент Даніель Баренбойм. Staatsoper Unter den Linden / Facebook

Хто така Оксана Линів?

Це українська диригентка. Вона стала першою жінкою — головною диригенткою опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац (Австрія), а також першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Байройтського фестивалю. У жовтні 2021 року Линів призначили музичною директоркою оперного театру Болоньї (Італія): упродовж 260 років до того цю посаду обіймали лише чоловіки.

Диригентка Оксана Линів
Диригентка Оксана Линів.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що у квітні 2022 року Линів готувала прем'єру опери Петра Чайковського "Іоланта" російською мовою за участі російських виконавців та музикантів у Муніципальному театрі Болоньї (Італія), що викликало обурення інших диригенток, які відмовлялися грати на концертах, де звучатиме музика російських композиторів.

Відповідаючи на критику, Оксана Линів стверджувала, що спеціально залишила у своїх програмах твори тих російських композиторів, творчість яких пов'язана з Україною. Це, за її словами, створює привід говорити про це в публічному просторі: на пресконференціях, інтерв'ю тощо.

Також вона наголошувала, що ніколи не виступала і не буде виступати на території Росії, ніколи не стане за пульт жодного російського оркестру, а також допускає російських солістів до виступів тільки за наявністю чітких заяв щодо війни Росії в Україні.

Наприкінці лютого 2023 року Оксана Линів отримала спеціальну відзнаку — "За вагомий внесок" — від Oper!Awards 2023.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок