Помер французький історик Ален Безансон

Помер французький історик Ален Безансон

Помер французький історик Ален Безансон
Фото: @teologiapol/Twitter

У віці 91 року помер французький історик Ален Безансон. Про це повідомив публіцист і перекладач Микола Рябчук у Facebook.

Ален Безансон — професор Вищої школи соціальних наук, дослідник в Інституті соціальної історії, учасник Нової атлантичної ініціативи, почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

"Я мав честь запізнатися особисто з цією чудовою людиною і блискучим інтелектуалом, таким рідкісним із його критичними поглядами на тлі русофільського інтелектуального середовища Франції минулих десятиліть", — написав Рябчук.

Ален Безансон народився у Парижі 25 квітня 1932 року. За життя Сталіна був прибічником комунізму, в 19 вступив до Французької компартії, однак через п'ять років вийшов з її лав.

Помер французький історик Ален Безансон
Ален Безансон. Фото: @RJungmann/Twitter

Його вихід був пов'язаний з викриттям злочинів сталінізму в доповіді Микити ХрущоваМикита Хрущов — радянський державний діяч, у 1953–1964 роках був першим секретарем ЦК КПРС. На XX з'їзді КПРС (лютий 1956) він виступив з доповіддю "Про культ особи та його наслідки", розпочавши цим боротьбу проти культу особи Сталіна.. Він відчував сором і був дуже розлючений тим, що його обдурили: "Саме тоді, будучи істориком-початківцем, я вирішив вивчати історію Росії та СРСР, щоб краще зрозуміти, що зі мною сталося".

Безансон є автором понад двох десятків книжок та великої кількості статей і передмов на теми історії Росії, СРСР та України, тоталітаризму, історії християнства. Його дослідження друкували у французьких, американських, англійських, італійських, польських, українських та інших журналах.

"В одному зі своїх інтерв’ю для французького видання він сказав, що Україна — це ключ та умова існування Російської імперії, яка розвалилася разом із комуністичним режимом, а вирішальний момент цього розвалу — не відокремлення Балтійських країн, Центральної Азії й Кавказу, а нове відокремлення України", — написала у Facebook пресслужба університету Шевченка.

Помер французький історик Ален Безансон
Ален Безансон. Фото: @PolskieSluzby/Twitter

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок