Найкращі книжкові обкладинки 2022 року за версією Американського інституту графічних мистецтв

Найкращі книжкові обкладинки 2022 року за версією Американського інституту графічних мистецтв

Найкращі книжкові обкладинки 2022 року за версією Американського інституту графічних мистецтв
American Institute of Graphic Arts

Американський інститут графічних мистецтв (AIGA) підбив підсумки конкурсу "50 книжок | 50 обкладинок" у галузі книжкового дизайну 2022 року. Про це повідомили на сторінці AIGA.

Журі конкурсу розглянуло 487 заявок із 27 країн. Українців серед конкурсантів немає. Брали участь лише книги, надруковані по всьому світові у 2022 році. Є фото- та відеоогляд кожної книжки, опис проєкту тощо.

Серед 50 обраних дизайнів — книга City of Cinema: Paris 1850–1907 ("Місто кіно: Париж 1850–1907") Девіда Карвана. Книга розповідає про те, як виникло кіно в Парижі XIX століття за розквіту візуальної культури та на тлі колоніальної експансії.

Обкладинка книги City of Cinema: Paris 1850–1907
Обкладинка книги City of Cinema: Paris 1850–1907. American Institute of Graphic Arts

Також відібрали проєкт нідерландського дизайнера Томаса Раата. Концепція книги полягає в тому, що на роботу Раата можна дивитися в чотири різні способи й по-різному рефлексувати.

Книга дизайнера Томаса Раата
Книга дизайнера Томаса Раата. American Institute of Graphic Arts

Ще одна з переможного переліку — робота Ліндсея Старра "Гриб". Там є історії для дітей та дорослих з дещо абсурдними ілюстраціями, до книги додається саундтрек, щоб можна було послухати вірші та казки зі збірки.

Книга дизайнера Ліндсея Старра "Гриб"
Книга дизайнера Ліндсея Старра "Гриб". American Institute of Graphic Arts

Про конкурс "50 книжок | 50 обкладинок"

Його заснували 1923 року. Конкурс збирає, за словами організаторів, найширшу спадщину американського графічного дизайну. У наші дні в конкурсі також беруть участь і суперобкладинки. Цьогоріч журі очолив директор художнього музею Кренбрука Ендрю Сатаке Блаувельт.

Найкращі роботи 2022 року стануть частиною колекції AIGA в зібранні рідкісних книг і рукописів Бібліотеки Батлера Колумбійського університету в Нью-Йорку. Повний перелік дизайнерів-переможців та їхні обкладинки можна переглянути тут.

Про інститут AIGA

Це професійна організація з дизайну, заснована 1911 року. Члени інституту займаються всіма видами дизайну, зокрема графічним, типографією, брендингом, айдентикою тощо. Штаб-квартира AIGA розміщена в Нью-Йорку. Зараз інститут налічує понад 25 тисяч членів і 72 відділи. Окрім конкурсу 50 обкладинок, має інші дизайнерські змагання, наприклад конкурс "365", який провели у 2011 році. Він був присвячений усьому графічному дизайну, за винятком дизайну книг.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок