На щорічному фестивалі незалежного мистецтва Burning Man Україна представлятиме військовий меморіал із протитанкових їжаків "Храм їжака" (The Hedgehog Temple). Про це розповів голова "Спільноти бьорнерів України" Ярослав Корець у Facebook.
Фестиваль проходитиме з 27 серпня до 4 вересня у пустелі Блек-Рок у Неваді (США). Тема події — "Тварини" (Animalia).
"Храм їжака" (The Hedgehog Temple) — це артоб’єкт у формі велетенського їжака. Усередині на протитанкових їжаках розмістять історії загиблих воїнів.
"Ідея була на поверхні, адже саме протитанковий їжак є одним із символів оборони, вже не пам’ятаю, скільки ми їх наробили на початку вторгнення", — написав Корець.
Він зазначає, що цей обʼєкт — це спроба поєднати зовсім не військову парадигму учасників Burning Man з українським "повсякденням" і ще раз нагадати, що кожен день в Україні вмирають люди від "гармат і ракет".
"Ми веземо на Burning Man наш біль і горе від людських втрат. Хочемо розповісти історії наших друзів з творчої спільноти, яких забрала війна. Артисти, диджеї, музиканти, режисери, художники, айтішники, журналісти… вони могли би бути з нами на Burning Man, але вже ніколи не зможуть це зробити через російську агресію", — додав Корець.
Долучитися до проєкту можуть усі охочі: для цього потрібно написати автору меморіалу та поділитися історією загиблого або загиблої, передати фото чи якийсь предмет одягу людини.
"В останній день Burning Man ці історії будуть переміщені до Temple of the Heart, де і згорять. Але пам’ять залишиться з нами навіки", — зазначає Корець.
Мета проєкту — зібрати гроші на машини швидкої допомоги та евакуації для українських військових. Для цього біля об’єкта чергуватимуть медіатори, які розповідатимуть про його місію.
Що відомо про Burning Man
Burning Man — щорічна восьмиденна подія незалежного мистецтва, що відбувається в американській пустелі Блек-Рок у штаті Невада. Традиційно учасники готують незвичайні костюми, які повинні дивувати інших людей.
Самі організатори визначають подію як експеримент зі створення спільноти радикального самовираження. У пустелю привозять твори сучасного мистецтва, а кульмінацією Burning Man є спалення величезної дерев’яної статуї людини в останній день заходу.
Теми фестивалю щороку різні: "Добро і зло", "Колесо часу", "Еволюція", "Метаморфози", "Я, робот" та інші.
У 2022 році на фестивалі виступала українська співачка Аліна Паш.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]