ЮНЕСКО засудило ракетний удар у буферній зоні об'єкта Всесвітньої спадщини

ЮНЕСКО засудило ракетний удар у буферній зоні об'єкта Всесвітньої спадщини

ЮНЕСКО засудило ракетний удар у буферній зоні об'єкта Всесвітньої спадщини
Суспільне Львів

Російські війська вночі 6 липня вдарили "Калібрами" по історичній частині Львова — постраждали будинки у буферній зоні в межах обʼєкта під захистом ЮНЕСКО. Організація засудила цю дію росіян.

Ракети зруйнували будинки у межах буферної зони об'єкта "Львів — Ансамбль історичного центру". У ЮНЕСКО заявили, що російська армія порушила Конвенцію про всесвітню спадщину та Гаазьку конвенцію 1954 року щодо охорони культурних цінностей.

Також організація висловила співчуття сім'ям жертв та свою підтримку пораненим та жителям Львова.

юнеско
Пошкоджений будинок у Львові. Фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

У повідомленні на сайті ЮНЕСКО також нагадали про зобов'язання держав — учасниць Конвенції навмисно не шкодити культурній та природній спадщині, розташованій на території інших держав-учасниць. Ці зобов'язання поширюються і на буферні зони.

Буферні зони слугують додатковим рівнем захисту об'єктів, їхні межі визнає і затверджує Комітет всесвітньої спадщини.

"Відповідно до Гаазької конвенції 1954 року, держави-учасниці також зобов'язуються утримуватися від будь-яких актів ворожості, спрямованих проти культурних цінностей", — йдеться у заяві.

Що відомо про ракетний удар по Львову 6 липня

Вночі 6 липня Росія вдарила ракетами "Калібр" по Львову та Львівщині.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що три ракети влучили по Львову. Попередньо, одна прямо влучила у два житлові будинки.

"Львів — Ансамбль історичного центру" є комплексом із 17 житлових будинків, що має статус пам'ятки архітектури місцевого значення. Будинки житлового комплексу для викладачів Львівської політехніки 1930-х років занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Вранці 7 липня рятувальники знайшли під завалами будинку десяту загиблу людину. Ще 42 людини поранені.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок