Напередодні "Євробачення" Україна та Велика Британія випустили спільну заяву

Напередодні "Євробачення" Україна та Велика Британія випустили спільну заяву

Напередодні "Євробачення" Україна та Велика Британія випустили спільну заяву
. Місто Ліверпуль. Фото: Christopher Furlong/Getty Images

Сьогодні, 13 травня, у Ліверпулі пройде гранд фінал Пісенного конкурсу "Євробачення". В українських медіа поширили спільну заяву щодо конкурсу міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка і державного секретаря Великої Британії з питань культури, ЗМІ та спорту Люсі Фрейзер. У 2022 році "Євробачення" виграв український гурт Kalush Orchestra, і за традицією конкурс мав би пройти в Україні. Однак, повномасштабне вторгнення Росії у лютому 2022 році унеможливило проведення події. "Цього року, якщо б агресор не порушив мир, конкурс проходив би в Україні. Мільйони людей вийшли б на вулиці Києва, Дніпра, Харкова та Донецька й відзначали б свято музики, але варварська війна, яку веде Росія, зробила це неможливим", — наголосили Ткаченко і Фрейзер.

Посадовці зазначили, що Ліверпуль має честь прийняти цьогорічний конкурс "від імені наших друзів та партнерів" і гідно на високому рівні представити Україну. За словами Ткаченка і Фрейзер, Євробачення є "одним із найкращих прикладів того, як музика може об’єднати всіх нас, нагадуючи, що хоч ми можемо говорити різними мовами та бути з різних місць, ми всі поділяємо одні й ті самі запал та радість від цієї події".

"Ми знаємо, що люди по всій Україні, Великій Британії та інших країн-учасниць з усього світу будуть слідкувати за пісенним конкурсом "Євробачення", щоб отримати незабутні досвід та враження"

"Ми дякуємо BBC та українському мовнику Суспільне Культура, які безперебійно працювали разом у безпрецедентній ситуації; і ми дуже вдячні команді в Ліверпулі, яка підготувала таку неймовірну програму", — зазначили посадовці у заяві. Також "Євробачення" – це лише частина культурної співпраці. Україна уже спільно з Британською Радою очолила Сезон культури Велика Британія/Україна.

Про "Євробачення-2023"

Нагадаємо, пісенний конкурс "Євробачення" відбувається вже у 67-те. Цьогоріч внаслідок повномасштабного вторгнення конкурс від імені України прийматиме Велика Британія.

Гранд-фінал "Євробачення-2023" відбудеться на арені Liverpool 13 травня. Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі "Євробачення-2023".

Радіо Промінь — офіційний радіомовник "Євробачення".

Суспільне Культура також розповідає, як можуть голосувати глядачі у грандфіналі. Гурт TVORCHI з піснею "Heart of Steel" виступатимуть піл номером 19.

Трансляцію конкурсу можна буде подивитися наживо на сайті та на телеканалі Суспільне Культура. На YouTube-каналі "Євробачення" буде доступна ексклюзивна трансляція з Ліверпуля, яку з коментаторської вестиме Тімур Мірошниченко.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок