EuroFestival у Ліверпулі триває. 24 унікальні проєкти познайомлять усіх охочих з культурою Великої Британії та України. Подію проводять напередодні пісенного конкурсу "Євробачення", перший півфінал якого запланований на 9 травня.
Chornobyldorf у Ліверпулі
"Чорнобильдорф" — це сучасна медіаопера, натхненна впливом ядерної енергетики на наш світ. Вона поєднує народний та класичний спів з фізичним театром, танцями, унікальними музичними інструментами та кінематографічними відеоновелами.
Автори твору Роман Григорів та Ілля Разумейко наголошують: опера — не про ЧАЕС як таку, а про життя після "великого вибуху". Хоча, за сюжетом, прив'язка до атомних станцій все ж таки є.
Оперу показали у Invisible Wind Factory 1 та 2 травня.
У ексклюзивному коментарі для Суспільне Культура автори зауважили: "Ми просто хочемо донести український досвід апокаліпсиса, він у нас є від Чорнобиля. У нас є жарти, що коли зараз каже Путін про червону кнопку, всі німці лякаються, французи лякаються, а українці випускають книжечку "Як вирощувати томати під час ядерної зими". Ми пережили ядерний апокаліпсис, тому нам не страшні ці залякування".
Також вони відзначили і публіку у Великій Британії: "Ліверпульска аудиторія набагато більш культурна, нам ніхто не заважав, ніхто не говорив, не дивлячись на те, що аудиторія різна, різношерстна була. Там люди з пивом, колою були. І це для них нормально: прийшов з півасіком на оперу".
Більше про оперу читайте у матеріалі Суспільне Культура.
Стінопис "Sounds Of Freedom"
""Звуки свободи" фокусуються на співпраці між Україною та світом", — зазначають організатори.
Виставка досліджує культурну ідентичність народів через музику. Вона досліджує музичний бекграунд кожної країни і пропонує знайти спільні точки дотику, щоб не порівнювати, а святкувати різноманітність, талант і творчість", — розповідає кураторка проєкту Катя Тейлор.
"Я радий бачити багато талановитих українських митців, які співпрацюють зі своїми британськими колегами, створюючи унікальні та надихаючі проєкти, що прославляють нашу спільну любов до музики та культури", — додав посол України у Великій Британії, Вадим Пристайко.
"Звуки свободи" є логічним продовженням проєкту The Wall — 5 муралів у Відні, Берліні, Марселі, Брюсселі та Найробі, створених агентством Port. у співпраці з Українським інститутом.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!