Маріо Варгас Льйоса представлятиме українську культуру світу

Маріо Варгас Льйоса представлятиме українську культуру світу

Маріо Варгас Льйоса представлятиме українську культуру світу
. Carlos Alvarez/Getty Images

Серед амбасадорів проєкту "Збережіть українську культуру" тепер і перуанський письменник Маріо Варгас Льйоса. Про це 27 квітня повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, перуанський письменник Маріо Льйоса з перших днів війни підтримує українців. Під час зустрічі прозаїка з представниками МКІП він запевнив у своїй повній та безкомпромісній підтримці України в її боротьбі проти Росії.

"Проговорили з ним потребу в боротьбі з російською дезінформацією, особливо Іспанії, Франції та Латинської Америці, де він має велику вагу", — зазначив очільник МКІП.

Хто такий Маріо Варгас Льйоса

Хорхе Маріо Педро Варґас Льйоса — перуанський прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, політичний і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії 2010 за "картографію владних структур і гостре зображення людського опору, бунту й поразки".

Раніше Суспільне Культура розповідало, що у Twitter Сергій Жадан поділився подробицями розмови з Льйосою.

"Підтримує нас, переживає, запропонував ще раз зустрітись, щоби більше поговорити про літературу", — зазначив Жадан.

Це не вперше, коли перуанський письменник висловлюється на підтримку України. Ще у 2014 році, за сприяння посольства Іспанії, Льйоса відвідав Україну, побувавши у Києві й Дніпрі.

"Я дуже хотів відвідати Україну, адже мене також надзвичайно схвилював і надихнув цей рух громадянського суспільства, яке хоче покінчити з авторитарною традицією, рух суспільства, якому набрид постійний російський інтервенціонізм, якому набридла корупція (…). Вірю, що тут, в Україні, відбувся героїчний подвиг в ім‘я свободи, який глибоко вразив всіх чоловіків і жінок світу, всіх хто цінує демократію, законність і свободу", — додав Льйоса.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок