Лондонський книжковий ярмарок-2023 відкрив програму подією про Україну

Лондонський книжковий ярмарок-2023 відкрив програму подією про Україну

Лондонський книжковий ярмарок-2023 відкрив програму подією про Україну
. Лондонський книжковий ярмарок-2023. Фото: Ірина Батуревич

Лондонський книжковий ярмарок-2023 провів першу подію – відкриття програми Welcome Guest Spotlight Ukraine біля українського стенду. Цього року Україна є "країною-гостею в центрі уваги". Про це повідомляє медіа "Читомо".

Відкриття відбулося в залі Focus Theatre. Директор Лондонського книжкового ярмарку Ґарет Реплі представив Україну як спеціального гостя цієї події і показав відеозвернення першої леді Олени Зеленської та міністра культури й інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Олена Зеленська розповіла про те, що Росія знищує бібліотеки та книжки так само, як і нас, проте зараз видається багато нонфікшну та документальної літератури, "адже книжки – наші свідки".

Лондонський книжковий ярмарок-2023 відкрив програму подією про Україну
Фото: Ірина Батуревич

У своїй промові Олександр Ткаченко зауважив, що Велика Британія однією з перших підтримала проєкт Олени Зеленської "Books without Borders" (Книги без кордонівПід патронатом Зеленської, УІК, Міністерства закордонних справ і Мінкульту реалізували проєкт і надрукували книжки українською мовою для дітей, які виїхали з України.) та допомогла надрукувати 16 тисяч книжок для вимушених біженців. А також згадав про проєкт "Season of Culture", що має на меті популяризувати українську та британську культури.

Лондонський книжковий ярмарок – великий ярмарок, що зазвичай проходить у квітні. Щороку на нього ньому укладаються угоди з купівлі та продажу прав, а також дистрибуція контенту в різних форматах: тексти, аудіо, відео, цифрові технології.

На колективному стенді від України представлено близько 300 книжок від 21 видавництва.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок