Помер музикант гурту "ABBA" Лассе Велландер

Помер музикант гурту "ABBA" Лассе Велландер

Помер музикант гурту "ABBA" Лассе Велландер
Фото: Facebook Lasse Wellander

У 70-ть років помер гітарист культового шведського гурту "ABBA" Лассе Велландер — причиною смерті став рак, повідомила родина музиканта.

"З невимовним сумом ми маємо повідомити, що наш улюблений Лассе заснув. Лассе нещодавно захворів на рак, який швидко поширювався, і вранці у Страсну п’ятницю він помер в оточенні близьких. Ми тебе дуже любимо і сумуємо за тобою", — йдеться у повідомленні родини Лассе Велландера, оприлюдненому у неділю, 9 квітня.

Лассе Велландер грав на гітарі з дитинства, виступав з місцевими гуртами в його рідному містечку Нора. З "ABBA" він почав співпрацювати в 1974 році, взяв участь у запису 24 пісень і всіх восьми альбомів гурту. Разом із зірковим гуртом він брав участь у аншлагових гастролях у 1975, 1977, 1979 та 1980 роках. Він також брав участь у записі їхнього останнього альбому Voyage, який вийшов у 2021 році.

Помер музикант гурту ABBA Лассе Велландер
Фото: Twitter @ABBAaccess

Коли гурт "ABBA" вперше розпався в 1982 році, Велландер продовжив працювати з іншими шведськими артистами. У 1981 році він випустив сольний альбом, і згодом за музичну кар'єру спродюсував і випустив ще 11 альбомів. Його останній сольний альбом вийшов у 2006 році під англійською назвою "Simple Ticket". Також Велландер працював як композитор для низки кіно- і телевізійних композицій.

У 2014 році він був введений до Шведської музичної зали слави разом з іншими учасниками гурту ABBA.

Помер музикант гурту ABBA Лассе Велландер
Лассе Велландер і гурт ABBA. Фото: Shutterstock та TT News Agency/PA Images

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок