Україна подасть свою кандидатуру до Виконавчої ради ЮНЕСКО

Україна подасть свою кандидатуру до Виконавчої ради ЮНЕСКО

Україна подасть свою кандидатуру до Виконавчої ради ЮНЕСКО
. Фото: Ткаченко/Telegram

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова та генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле провели спільний брифінг. У його межах було зазначено, що Україна подасть свою кандидатуру до Виконавчої ради ЮНЕСКО на 2025-2029.

"Ми також раді повідомити, що вирішили подати нашу кандидатуру до Виконавчої ради ЮНЕСКО на наступний період, 2025-2029 років, і сподіваємось, що наші партнери підтримають нас", — сказала Джапарова.

Україна може увійти до Виконавчої ради ЮНЕСКО
Міністр культури Олександр Ткаченко, генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле, Перша леді Олена Зеленська та перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у Софію Київській. Фото: Ткаченко/Telegram

Також у МКІП заявили, що днями направили Міністерству закордонних справ України 3-и номінаційні досьє елементів нематеріальної культурної спадщини, звідки вони були передані до ЮНЕСКО.

До досьє увійшли:

  • "Українська писанка: традиція і мистецтво";
  • "Техніка виконання вишивки "білим по білому" селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області";
  • "Практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції".

Раніше до списку ЮНЕСКО увійшли український борщ та історичний центр Одеси.

Виконавча рада ЮНЕСКО

Виконавча рада ЮНЕСКО є головним органом управління ЮНЕСКО, який відповідає за прийняття стратегічних рішень та координацію роботи організації. Вона складається з 58 країн-членів, які обираються Генеральною конференцією ЮНЕСКО на трирічний термін.

Виконавча рада забезпечує виконання рішень Генеральної конференції, розробляє та затверджує бюджет ЮНЕСКО, визначає головні напрямки діяльності організації, в тому числі з питань освіти, науки, культури та комунікацій. Крім того, Виконавча рада відповідає за залучення додаткових ресурсів для реалізації міжнародних проєктів, сприяє зміцненню співпраці між країнами-членами та іншими міжнародними організаціями.

Виконавча рада засідає двічі на рік, зазвичай у квітні та жовтні, і приймає рішення більшістю голосів своїх членів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платфо

На початок