"Сірі бджоли" Андрія Куркова отримали премію критиків у США

"Сірі бджоли" Андрія Куркова отримали премію критиків у США

"Сірі бджоли" Андрія Куркова отримали премію критиків у США
. Скріншот із сайту wordswithoutborders.org

Щорічно у березні у США присуджують Премію Національного кола книжкових критиків (National Book Critics Circle Award). У 2023 році Премію Греґґа Барріоса за найкращу книгу, перекладену англійською мовою та видану в США, отримав роман українського письменника Андрія Куркова "Сірі бджоли".

"Роман, який Курков називає своїм "особистим прощанням з Кримом, який може більше ніколи не існувати", майстерно висвітлює трагедії, пережиті на українських землях, зберігаючи при цьому широкий гуманістичний фокус на наслідках кризи", – зазначила американська письменниця Тара Меріган.

The National Book Critics Circle Awards — це набір щорічних американських літературних нагород від книжкових критиків для популяризації "найкращих книг і рецензій, опублікованих англійською мовою". Перші нагороди NBCC були оголошені та вручені ще у 1976 році.

Переможців визначають в 6 категоріях:

  • Художня література,
  • Нехудожня література,
  • Поезія,
  • Мемуари/Автобіографія,
  • Біографія,
  • Критика.

А також вручають іменні відзнаки: Премію Ґреґґа Барріоса за переклад, Премію Джона Леонарда, Премію Тоні Моррісон за досягнення, Відзнаку Нони Балакян за рецензування, Премію ім. Івана Сандрофа за життєві досягнення

У різні роки лавреатами премії були Тоні Моррісон, Томас Фленаган, Джон Апдайк, Енн Тайлер, Сюзан Зонтаґ, Хорхе Луїс Борхес та інші.

Хто такий Андрій Курков

Андрій Курков — український письменник, журналіст, кіносценарист. Був президентом Українського ПЕН. Він є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей. Курков також є автором понад 20 сценаріїв для художніх і документальних фільмів.

Книги письменника перекладені 36 мовами. Найбільше книжок перекладено німецькою (для Австрії, Німеччини, Швейцарії). Також велику кількість його творів перекладено французькою та англійською.

"Сірі бджоли" Андрія Куркова отримали премію критиків у США
Андрій Курков. PEN Ukraine

Раніше Суспільне Культура розповідало, що Курков отримав премію ім. Софі та Ганса Шолль за 2022 рік за книгу "Щоденник вторгнення", яка вийшла в німецькому перекладі.

Крім того, книжка Андрія Куркова "Львівська гастроль Джимі Хендрікса" увійшла до довгого списку Міжнародної Букерівської премії-2023

Про що роман "Сірі бджоли"

"Сірі бджоли" українського автора Андрія Куркова, перекладений з російської на англійську Борисом Дралюком, – це тонкий, захоплюючий роман про ізольованого чоловіка, який живе в "сірій зоні" між Україною та сепаратистською Донецькою областю", – йдеться у описі книжки на сайті премії.

Вперше роман був опублікований 2018 року російською мовою. Пізніше він був перекладений Борисом Дралюком і опублікований англійською у 2020 видавництвом Великої Британії MacLehose Press та 2022 видавництвом США Deep Vellum.

Цей роман має "елементи як байки, так і епосу", і показує війну в Україні, висвітлену у пригодах пасічника.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок