Калитко, Цілик, Портніков: оголошено переможців Шевченківської премії 2023 року

Калитко, Цілик, Портніков: оголошено переможців Шевченківської премії 2023 року

Важливо
Калитко, Цілик, Портніков: оголошено переможців Шевченківської премії 2023 року
. Фото: ISD Group, TS/D Agency

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка 2023 року оголосив результати премії, про це повідомляє Суспільне Культура. Заяву розмістили на офіційному сайті Шевченківського комітету увечері 11 березня.

У заяві Комітету йдеться: "Комітет, керуючись відповідним порядком, 15 лютого 2023 року провів засідання та голосування, що визначило переможців (...). За результатами конкурсу Комітет вчасно підготував і вніс Президентові України подання про присудження Національної премії та проєкт відповідного Указу Президента України".

Лауреатами Шевченківської премії 2023 стали:

КАЛИТКО Катерина Олександрівна, поетеса – за книгу поезій "Орден мовчальниць";

КОМПАНІЧЕНКО Тарас Вікторович, БЕРЕЖНЮК Максим Павлович, ДАНИЛЕЙКО Северин Володимирович, КРИСЬКО Ярослав Андрійович, ОХРІМЧУК Сергій Михайлович, виконавці гурту "Хорея Козацька" – за аудіоальбом "Пісні Української революції";

НАЗАРЕНКО Михайло Йосипович, літературознавець – за книгу "Крім "Кобзаря". Антологія української літератури. 1792-1883" у двох частинах;

ПОРТНІКОВ Віталій Едуардович, журналіст – за публіцистичні статті та виступи останніх років;

ЦІЛИК Ірина Андріївна, режисерка – за документальний фільм "Земля блакитна, ніби апельсин".

У категоріях "Театральне" та "Візуальні мистецтва" лауреатів не оголосили.

Нова категорія Шевченківської премії

Національну премію імені Тараса Шевченка вперше за багато років не вручили 9 березня, у день народження поета. Голова Комітету премії Юрій Макаров пояснив, що оскільки, згідно з Положенням, у конкурсі можуть брати участь твори, оприлюднені не пізніше, ніж за пів року до подання, нині у конкурсі представлені роботи, створені до початку повномасштабного вторгення Росії.

"Виходить, головна премія країни не повною мірою виконує своє основне призначення: фіксувати тенденції розвитку національної культури, служити орієнтиром мистецькій спільноті щодо актуальних напрямків креативного пошуку", – додав він.

Саме тому Комітет звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням доповнити існуючі номінації додатковим конкурсом "За внесок у перемогу".

Переможців додаткового конкурсу разом із цьогорічними лауреатами планували оголосити 22 травня, в день перепоховання Кобзаря.

Рішення Комітету було розкритиковане, включно з членкинею Комітету Владою Ралко, що склала свої повноваження 18 лютого цього року.

Національна премія України імені Тараса Шевченка, або Шевченківська премія – державна нагорода України, заснована у 1961 році. Вручається за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва.

Читайте також:

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок