Штучний інтелект написав книгу про космос для видавництва "Ранок"

Штучний інтелект написав книгу про космос для видавництва "Ранок"

Штучний інтелект написав книгу про космос для видавництва "Ранок"
. Книжки на полицях. Ілюстративне фото: Getty Images

3 березня у Telegram-каналі корпорації видавництва "Ранок" розповіли, що планують видати книгу "Хочу на Марс" — дитячу книгу, яка написана та проілюстрована за допомогою штучного інтелекту.

"Авторами книги стали редакторка Марʼяна Горянська, дизайнер Олександр Ковалєвський та їхні цифрові "двійники"", — йдеться у повідомленні.

За словами видавців, Горянська ставила штучному інтелекту питання від імені п’ятирічної дитини та відбирала відповіді, а Ковалєвський за допомогою ШІ створював ілюстрації.

У видавництві сподіваються, що книжка сприятиме розвитку дитячої уяви та зацікавленості в науці.

"Книга містить багато яскравих ілюстрацій, які допоможуть дітям зрозуміти, як виглядає Всесвіт в уявленні ШІ та яким чином люди можуть літати у космос"

Однак самих ілюстрацій видавництво поки не публікує.

"Чесно кажучи, працювати було досить важко. (...) Але ти нізащо не сплутаєш його з людиною ― ніякого особистого стилю, дуже складний лексикон, багато канцеляризмів, і навіть відомі факти потрібно перевіряти, бо зустрічаються помилки", ― зазначає Горянська.

Штучний інтелект ChatGPT відподає на питання з анкети Пруста та пісні Стаса Корольова

Ковалєвський також додав, що, хоча ілюстрації, створені ШІ, красиві, але не відповідають дійсності: "Навчати дитину за цими ілюстраціями неможливо, але вони приваблюють дітей, заохочують мріяти і ми віримо, що будуть корисними для дошкільнят".

Паперова версія книги вийде обмеженим накладом та з'явиться в магазинах вже на початку березня.

Українські видавці та ШІ

На початку лютого 2023 року "Видавництво Старого Лева" анонсувало вихід поетичної книжки Марини Пономаренко "Книжка любові та люті", ілюстрації до якої створила Ксенія Забродська за допомогою штучного інтелекту (ШІ). У соцмережах точилися дискусії щодо доцільності та етичності його використання.

Суспільне Культура поспілкувалося з ілюстраторами щодо використання ШІ у роботі та запитали, чи мають художню цінність малюнки, створені за допомогою штучного інтелекту.

Відповіді ілюстраторів можна прочитати тут.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок