Google Font додав шрифт від російської компанії Paratype

Google Font додав шрифт від російської компанії Paratype

Google Font додав шрифт від російської компанії Paratype
. Ілюстративне фото: Unsplash

Бібліотека вільного поширення шрифтів Google Fonts у своєму Twiiter 1 березня опублікувала анонс про додавання нових позицій до колекції. Серед них помітили Golos – шрифт, розроблений російською компанією Paratype. На це звернув увагу співзасновник та креативний директор студії візуальних комунікацій Kultura Саша Биченко.

У вересні 2022 року, після проведення Росією псевдореферендумів у тимчасово окупованих Луганській, Донецькій та частині Запорізької і Херсонської областей, CEO компанії Paratype Анна Якупова опублікувала у публічному чаті для дизайнерів та шрифтярів вітання із анексією.

Скріншоти досить швидко поширилися мережею. Пізніше Paratype опублікували заяву на своїй сторінці, що, мовляв, заяву Анни вирвано з контексту. І додали, що компанію поєднує любов до шрифтів, а не політичні погляди.

Google Font додав шрифт від прокремлівської Paratype
Скріншт із Twitter

"Успішність" псевдореферендумів також відзначили її колеги. Спростування про вирвані з контексту слова та "у каждава єсть свайо мнєніє касатєльно проісходящего" було не останнє, чим вони прославилися — Paratype також отримує замовлення на розроблення дизайну від держави", – зазначив у коментарі для видання SPEKA Биченко.

Сам шрифт Golos розробляли ще до початку повномасштабного вторгення Росії, але спеціально для державних сайтів і застосунків. Про це розповів СЕО сервісу Rentafont Євген Садко.

На сайті компанії Paratype вказано, що Golos розроблено за ініціативою компанії "Смена", яка займається безпосередньо сервісним дизайном державних систем, зокрема сайтів президента Росії, уряду, Ради Федерації та Державної Думи.

МОН розробляють зразки каліграфічного письма: що про це думають дизайнери

"Шрифт безкоштовний. Але, оскільки Google платить авторам за право додати їхній шрифт до колекції Google Fonts, цілком ймовірно, що ці росіяни отримали гроші", – додав він.

Ця ситуація набула розголосу у соціальних мережах. У коментарях до допису українці запитують Google Fonts, чи знають, що заплачені за шрифт гроші підуть на війну та частково спонсоруватимуть вбивства мирних жителів, а також пропонують замість російських купувати українські шрифти.

Сама компанія Google поки ніяк не відреагувала.

Google Font додав шрифт від прокремлівської Paratype
Коментарі до допису Google Font. Скріншт із Twitter

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок