УІК спрямує 74 мільйони гривень на книговидання

УІК спрямує 74 мільйони гривень на книговидання

УІК спрямує 74 мільйони гривень на книговидання
. Фото: ВСЛ/Facebook

Український інститут книги отримав 74 мільйони гривень на книговидання. Про це 1 березня повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час передачі книг у сховище при Київському національному університеті будівництва і архітектури, зазначає видання "Укрінформ".

"Зараз оголошено конкурси для видавців, аби ті видавали книги та поповнювали бібліотеки", — сказав він.

З українських публічних бібліотек до листопада 2022 року уже списали близько 19 млн примірників книг, з них понад 10 млн російською мовою.

"Списують і деякі україномовні книги радянської доби. Також є рекомендації списувати й вилучати книги, автори яких виступили з підтримкою збройної агресії проти України. Є цілий список таких авторів, які потрапили під санкції", — розповіла народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Посол України в Лівані презентував у Звягелі двотомник перекладів арабською мовою прозових творів Лесі Українки

Директорка УІК Олександра Коваль раніше теж зазначала, що загалом із бібліотек потрібно вилучити понад 100 мільйонів пропагандистських книг. Насамперед йдеться про книжки антиукраїнського змісту з імперськими наративами та пропагандою насильства, проросійської, шовіністичної політики.

"Фонди бібліотек потребують у 20 разів більше українськомовних книжок, ніж вони фактично мають – навіть якщо викупити всі наявні на ринку книжки, їх не вистачить", — зазначила тоді вона.

УІК спрямує 74 мільйони гривень на книговидання
УІК спрямує 74 мільйони гривень на книговидання. Суспільне Черкаси

Ткаченко ж додав, що зараз триває процес заміщення радянської літератури, бо вона становить понад половину фондів. Водночас оплату мільйонів нових примірників для заміни старих книжок держава самостійно забезпечити не в змозі, тому міністерство звернулося до колег із Франції та Німеччини, які власним коштом перекладають франко- й німецькомовні книжки українською та передають їх у бібліотеки та університети в Україні.

Міністр висловив сподівання, що інші країни також долучаться до цього процесу.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок