Перейти до основного змісту
Нова українська музика. SadSvit про новий альбом "Неонова мрія" та трохи більше про нього самого

Нова українська музика. SadSvit про новий альбом "Неонова мрія" та трохи більше про нього самого

Нова українська музика. SadSvit про новий альбом "Неонова мрія" та трохи більше про нього самого
. Фото надані артистом

Йому 18 років, і на початку 2023-го він видав уже третій студійний альбом. SadSvit — нова сенсація української сцени, про яку заговорили на початку минулого року завдяки пісні "Касета" у відео полку "Азов". Ведуча шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь Ксенія Івась подзвонила Богдану Розвадовському (справжнє ім’я музиканта), щоб дізнатися про свіжу платівку "Неонова мрія", роль радіо в його житті та трохи більше про нього самого.

"Людина не перестає вчитися і дізнаватися щось нове до кінця свого життя. Я можу провести таку саму аналогію з творчістю. Я й надалі планую шукати новий звук"

Ти видав альбом під назвою "Неонова мрія". Розкажи, що відчуває артист після випуску лонгплею? Ти впав у "дофамінову яму", як співається в пісні "Силуети"?

Відверто скажу, що впав (сміється). Адже я насправді дуже довго чекав того моменту, коли станеться реліз цього альбому. У мене всі пісні були готові ще на початку лютого, але були якісь моменти, де щось допилювалося, дописувалося й доводилося до готовності. І мені кортіло якнайшвидше поділитися цим альбомом, тому що це був своєрідний експеримент для мене. Експеримент зі звучанням. Відповідно, мені хотілося дуже швидко поділитися з всіма людьми і цією історією, і цими піснями — усім.

Розкажи, чому ти обрав для свого лонгплею назву "Неонова мрія"?

Тому що щось світле найчастіше у мене асоціюється з саме неоном. Щодо мрії, то це пряма відсилка до нашого літака "Мрія", який був знищений під час повномасштабного вторгнення. Це наче надія на світле майбутнє, на те, що все буде добре. І саме через це альбом називається "Неонова мрія". На обкладинці, до речі, є маленький паперовий літачок, який також символізує і назву, і наш літак "Мрія".

З ким ти створював цей альбом і як взагалі проходила робота над ним? Ти кажеш, що ти експериментував зі звучанням.

Насправді я багато де був, багато поїздив на різні музичні фести. Познайомився з дуже великою кількістю іноземних музикантів і, відповідно, набрався певного досвіду, нового звучання, яке я хотів принести в цьому новому альбомі. Проте працював я над ним сам.

Працював у своїй квартирі, у своєму такому невеличкому куточку зі своїм давнім другом. Зводили ми це все у Відні. Робили все в домашніх умовах, тобто без студії. Грубо кажучи, "на колінці". Проте, робота розпочалася дуже давно – фактично з початку червня. На той момент я ще був у такому своєрідному пошуку нового звучання, тому що мені хотілося відійти від поняття класичного постпанку і спробувати щось нове.

"У нас було старе зламане радіо. Але мій маленький мозок думав, що звідти лунає музика. І я собі "перемикав" радіостанції – і в моїй голові грали різні пісні"

У тебе також вийшов кліп на пісню "Пам’ятай свій дім". У ньому ліричний герой несе з собою радіоприймач, який був з ним ще в дитинстві. Дуже цікаво дізнатися, яку роль у твоєму житті відіграло радіо?

Коли я був маленьким, у батьків було старе, "радянське" квадратне радіо. Пам’ятаю, що воно не працювало, поламалося вже давно. Але мій маленький мозок думав, що звідти лунає музика. І я собі "перемикав" радіостанції і звідти у моїй голові грала різна музика. Тому воно має для мене сакральне значення і відносить мене у саме моє дитинство.

Тобі 18 років. Ти пишеш музику, у тебе чудова статистика прослуховувань і переглядів на YouTube – а такі результати мають не всі навіть топові артисти. Люди впізнають твій стиль, але не всі знають, хто ти. Дай-но слухачам трохи більше інформації про те, яка ти людина. Ну, наприклад, ти любиш котів?

Насправді в мене з тваринами трошки сумна історія. У мене із тварин була тільки морська свинка, до чотирьох років. На жаль, так сталося, що вона захворіла і померла. Потім у мене був маленький хом’ячок-джунгарик. Він прожив значно довше. Я його дуже сильно любив. Але по ночах він заважав спати, тому що в них трішки інший стиль життя.

Але кота в мене ніколи не було. Проте, я думаю, що рано чи пізно (може, навіть найближчим часом) я собі його заведу. Я дуже сильно цього хотів. Хоча в мене душа лежить більш до песиків… Але все ж таки хочеться поки що якогось котика.

Нова українська музика. SadSvit: "18-річний феномен не кожен день зустрічається"
Пресофіс Sadsvit

"Якби я дивився на себе зі сторони, мені було б цікаво, що цей юнак буде робити далі, які стилі пробувати, що ще він буде приносити в українську культуру"

Що б ти хотів, щоби про тебе обов’язково дізналися?

Те, що я мегавідкрита людина. Якщо ви хочете про щось поговорити, про якісь ваші переживання, поділитися чимось зі мною, я вас вислухаю. Можливо, я зможу дати якусь пораду – якщо я сам переживав подібні емоції. Взагалі я дуже люблю спілкуватися з людьми. Тому я людина, відкрита абсолютно до всього.

Чому саме твою музику варто слухати?

Я думаю, що вісімнадцятирічний феномен все ж таки не кожен день зустрічається (сміється). Насправді, якби я був людиною зі сторони, мені було б дуже цікаво подивитися, що ж це таке.

По-перше, я б згадав, що я робив у вісімнадцять років. А по-друге, мені було б дуже цікаво, хто ж цей юнак, який буквально два роки тому закінчив школу. Що він буде робити далі, які стилі пробувати, що ще він буде приносити в українську культуру. Мені серйозно було б цікаво, що буде далі.

Ким ти мріяв стати в дитинстві?

Я хотів будувати будинки. Років до восьми я мріяв бути архітектором. Я дуже сильно любив і люблю LEGO. Збираю зараз конструктор, різні набори. І в дитинстві, коли мені купляли LEGO, я постійно будував різні будинки. Я уявляв, що я ці будинки будую в Івано-Франківську (рідне місто Богдана, – прим. ред.). У мене були різні проєкти, я продумував, де буде вхід тощо. От така була моя маленька мрія.

Чи відповів ти собі на запитання: чи ти вже сталий артист? Чи ти ще в пошуках звучання і в новому треці нас здивуєш?

Скажу так. Людина не перестає вчитися і дізнаватися щось нове до кінця свого життя. Я можу провести таку саму аналогію з творчістю. Це не те що сталий артист. Просто я й надалі планую шукати новий звук, експериментувати і старатися принести щось дійсно нове в нашу українську музику.

Чи ти вже поставив для себе якусь ціль? Яка вона?

Ціль в мене дуже проста. Вона була поставлена ще дуже давно.

Це — просто творити. Так би мовити, давати емоції – будь-які емоції – людям. Звичайно ж, намагаюся давати позитивні емоції. Це моя мета.

Не можу не запитати. Коли наступний реліз?

Насправді заплановано два класних хіти. Зараз, якраз після альбому, я хочу взяти невеличкий брейк, аби трішки відпочити. Відповідно, з новими силами доробити ці два хіти. Я думаю, що вони мають бути дуже цікавими, адже там буде експериментальне звучання і для артиста, з яким ми будемо робити цю спільну пісню. Просто пісня ще не на тій стадії, щоб я міг повністю розкривати всі деталі. Але тим не менш, все готується, все "печеться". Фабрика працює. Просто потрібні вихідні: субота і неділя. Треба лише трішки відпочивати.

Редакторки текстової версії: Міла Кравчук і Наталія Тищенко.

Підписуйтеся на подкаст “Вікенд Нової Музики” на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок