Гурт VESNA представить Чехію на "Євробаченні-2023"

Гурт VESNA представить Чехію на "Євробаченні-2023"

Гурт VESNA представить Чехію на "Євробаченні-2023"
. Фото: vesna__music/Instagram

7 лютого у Чехії визначили свого представника на "Євробачення-2023". Ним став гурт VESNA із піснею "My sister's crown" ("Корона моєї сестри").

Вперше за 15 років у Чехії відбулася пряма трансляція пісень, які змагалися у відборі на "Євробачення". Замість того, щоб обрати переможця під час шоу, глядачі мали змогу проголосувати через офіційний застосунок конкурсу.

Остаточна кількість голосів за конкурсантів сумувалась у пропорції 30% від Чехії та 70% від інших країн. Гурт VESNA загалом отримав 10,584 бали.

VESNA — празький гурт, який очолює співачка, композиторка і авторка текстів Патриція Фуксова. Постійні учасники гурту з Чехії, Словаччини та Росії. У пісні "My sister's crown" ("Корона моєї сестри") також беруть участь болгарська реперка Таніта Янкова та українська музикантка Катерина Ватченко.

Гурт уже випустив два альбоми, а у 2019 році був номінований на премію Anděl. Вони також виступали на розігріві у норвезької співачки Аврори.

Їхня пісня для Євробачення підкреслює сестринські стосунки та жіночу силу, пояснює Патриція Фуксова: "Я не хотіла писати лише про особисте, а про те, що стосується нас усіх. Натхненням став наш гурт, в якому разом працюють шість особистостей з різними здібностями та думками. Оскільки ми поважаємо і підтримуємо один одного, грати разом — це дивовижно".

Гаслом пісні став хештег #chooseloveoverpower, тобто "обирай любов, а не силу".

"Євробачення-2023": цікаві факти про конкурсантів

Після оголошення учасників Національного відбору у Чехії у соцмережах спалахнуло обговорення: чи є конкурсна пісня гурту підтримкою України?

"Давно-давно у слов'янському королівстві панували любов та братерство. До того дня, коли настала тінь і все було забуто", – йдеться у відео.

Зокрема, користувачі у Twitter зазначали, що кліп створений у формі казки про дружбу сестер-слов'янок, які посварилися, а також там діє третя сила, яка протидіє злагоді між сестрами.

Одна з учасниць колективу – співачка Олеся Очеповська — родом із Росії. Вона доєдналася до гурту у 2018 році. Користувачі мережі знайшли фото брата музикантки у російській формі, яке той опублікував ще на початку 2020 року. За словами самої дівчини, він не служить та виступає проти війни.

Гурт VESNA чехія євробачення
Гурт VESNA представить Чехію на "Євробаченні-2023". Фото: @thanatos_ka/Twitter

67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні прийматиме Ліверпуль. Гранд-фінал відбудеться на арені Liverpool 13 травня, а півфінали пройдуть 9 й 11 травня 2023 року. Представником України на цьогорічному конкурсі є гурт TVORCHI.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі "Євробачення-2023".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок