Померла українська співачка Марія Миколайчук

Померла українська співачка Марія Миколайчук

Померла українська співачка Марія Миколайчук
. Фото: Чернівецька обласна рада/FB

У ніч на 1 лютого на 82-му році життя внаслідок тривалої хвороби померла співачка, акторка, дослідниця фольклору, дружина актора та режисера Івана Миколайчука Марія Миколайчук. Про це повідомила Чернівецька обласна рада у Facebook з посиланням на племінника актора Михайла Грицюка.

"Немає вже Марічки, та вона є і буде завжди – як пісенна душа самої України, як один із її образів, символів, її промінчик, живий і справжній. Полинула до свого Іванка, Івана Миколайчука (1941-1987), генія кіно, генія українства. Вже скоро їхні душі будуть знову разом", – написав кінознавець Сергій Тримбач

Марія Миколайчук — українська співачка, фольклористка та акторка. З 2005 року - Народна артистка України. Членкиня Національної спілки кінематографістів.

Працювала акторкою у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської, а з 1961 році почала співати в Українському народному хорі імені Григорія Верьовки.

З початку 1970-х рр. — учасниця фольклорного вокального тріо "Золоті ключі" (з Ніною Матвієнко та Валентиною Ковальською).

Чотири образи Івана Миколайчука, які розкривають його різнобічний талант

У складі тріо знімалась у фільмах і телестрічках: "Пропала грамота", "Дівочі мрії", "Тріо "Золоті ключі", "Білий птах з чорною ознакою" тощо. Останньою її роботою в кіно стала роль Ірини Сергіївни у фільмі Романа Балаяна "Ми є. Ми поруч".

Марію Миколайчук поховають поряд з Іваном Миколайчуком на Байковому цвинтарі у Києві.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок