Перший в Україні квір-кінофестиваль відбудеться в червні

Перший в Україні квір-кінофестиваль відбудеться в червні

Перший в Україні квір-кінофестиваль відбудеться в червні
.

В Україні у червні відбудеться перший в історії квір-кінофестиваль. Про це 31 січня повідомило видання Variety. Фестиваль організовуватимуть автори позаконкурсної програми кінофестивалю "Молодість" – "Сонячний зайчик" (Sunny Bunny).

"Можливо, це трохи стереотипно — проводити його у червні, оскільки це Місяць гордості, але це дасть нам більше часу для підготовки", — розповів програмер фестивалю Богдан Жук.

Він зазначив, що подія продовжуватиме залишатися частиною "Молодості" в тій чи іншій формі.

"Війна непередбачувана, тому треба просто адаптуватися і бути гнучким. Коли ми робили "Молодість" у грудні, були вимкнення світла, тож нам потрібні були генератори. Також потрібно було спланувати, де люди ховатимуться в разі обстрілів, спланувати укриття в кінотеатрах чи на найближчих станціях метро", — додав він.

Перший в Україні квір-кінофестиваль відбудеться в червні
Кінофестиваль "Молодість". Фото: Molodist Kyiv International Film Festival/Facebook

За словами Жука, "Сонячний зайчик" був натхнений премією Teddy Award Берлінського кінофестивалю, а його метою є гідно представити квір-спільноти у всьому їх різноманітті. Також фестиваль зачіпатиме тему ЛГБТ+ людей на війні.

"Дуже важливо говорити про квір-людей в армії. Вони там, воюють. Останнім часом, особливо з початком вторгнення, багато військових добровольців та інших публічно камінг-аут", — сказав він

Жук додав, що зараз важливо створювати ще більше простору для квір-спільноти та знімати різноманітні фільми на цю тематику: "Ми втомилися від усіх цих фільмів та історій, які обертаються навколо прийняття квір-персонажа кимось іншим. Ми хочемо іншого: ми хочемо веселощів. Ми не хочемо трагедії. Ми закінчили з цим".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок