Премія імені Всеволода Нестайка визначила переможця

Премія імені Всеволода Нестайка визначила переможця

Премія імені Всеволода Нестайка визначила переможця
. Фото: Віталій Запека/Facebook

30 січня оголосили лауреата Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка. Ним став український письменник, фотохудожник та військовий Віталій Запека з книжкою "Полінка" видавництва Vivat. Про це повідомили на Facebook-сторінці Національної бібліотеки України для дітей.

"Полінці рочків — “без пальчика долоня”: саме виповнилося чотири. Вона гостює у дбайливої бабусі й дідуся-витівника, який, попри свій вік, страшенно любить бешкетувати, улаштовувати капості, пригоди й навіть організовувати пошуки скарбів", — ідеться в анотації до видання.

Нині Віталій Запека перебуває на фронті.

"Пару днів тому Олена Рибка написала, що наш письменник Віталій Запека отримав контузію, і я подумала, наскільки змінився наш світ, що ми радіємо, що людину “на кілька днів відпустило пекло війни”, що Віталій поранений, але живий. А сьогодні ми отримали звістку, що він  став лавреатом Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка" — написала на своїй фейсбук-сторінці генеральна директорка Vivat Орлова.

Вона також розповіла, що "Полінку" Віталій Запека написав для новонародженої онуки, перебуваючи в зоні бойових дій.

Премія імені Всеволода Нестайка переможець запека
Премія імені Всеволода Нестайка визначила переможця. Фото: Національна бібліотека України для дітей/Facebook

Віталій Запека до війни він був фотохудожником, а потім став письменником і перейшов на українську мову. Він – боєць територіальної оборони, вперше у зону бойових дій поїхав близько 8 років тому, а після повномасштабного вторгнення Росії довелося повернутися до військової справи.

Більше він розповів у інтерв’ю Суспільному.

Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка присуджується за кращий прозовий (реалістичний, пригодницький) твір для дітей молодшого та середнього віку, що висвітлює життя та проблеми сучасних дітей та спрямований на формування і розвиток гармонійної особистості; виховання у молодої генерації українців доброти, щирості, взаємодопомоги, любові до рідної землі, патріотизму, національної самосвідомості.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок