Польща допоможе Україні з діджиталізацією музеїв

Польща допоможе Україні з діджиталізацією музеїв

Польща допоможе Україні з діджиталізацією музеїв
.

У межах співпраці Міністерства культури та національної спадщини Польщі, Solidarity Fund PL та Міністерства культури та інформаційної політики зʼявився проєкт "Впровадження електронної системи реєстру Музейного форду України". Про це 29 січня повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

"Реалізація цього проєкту дозволить розуміти статус та місцезнаходження кожного об'єкту, зробить автоматизованою підготовку документів для переміщення, створить інтероперабельність з іншими реєстрами держави та європейськими культурними спільнотами", – зазначив міністр Олександр Ткаченко.

Державна частина музейного фонду України налічує понад 12 мільйонів об'єктів. У міністерстві зазначають, що з початком повномасштабного вторгнення Росії потреба в діджиталізації стала нагальною. Росіяни масово вивозять експонати, а від обстрілів страждають не тільки будівлі, а й знищується облікова документація.

Харківський літмузей, який став мейнстримом: шлях від маргіналів до маскульту

У межах проєкту планують створити електронний реєстр, а музеї зможуть самостійно інтегрувати дані про предмети, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені.

Реєстр буде доступний для взаємодії з державними та міжнародними системами та сервісами для отримання дозволів на вивіз культурних цінностей та подальшої інтеграції України в мистецьку спільноту Європи.

Окрім цього, відкриті дані реєстру будуть опубліковані в Інтернеті для популяризації українського мистецтва та музейних колекцій.

музей україна
Українська світлиця на Кіровоградщині. Фото Євгенія Футорнюка

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що тільки з території Херсонщини за час окупації російські військові вивезли близько 15 тисяч музейних експонатів.

Зокрема росіяни вивезли експозицію та архіви Херсонського обласного художнього музею ім. Олексія Шовкуненка. У постійній експозиції музею був іконопис XVII-початку XX століття, українське мистецтво ІІ половини XIX-початку XX століття.

Частину з вкраденого вдалося ідентифікувати на фотографіях у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.

музеї херсон викрадені росіяни
Викрадені російськими окупантами картини з художнього музею у Херсоні. Фото: Херсонський художній музей

Агентство АР з посиланням на заяви української влади раніше розповідало, що пограбування росіянами українських музеїв та вивезення культурної спадщини оцінюється у промислових масштабах.

А за словами експертів видання The New York Times, це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу.

Антрополог Браян Деніелс, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень, зазначав: "Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок