До Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під загрозою включили історичний центр Одеси

До Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під загрозою включили історичний центр Одеси

До Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під загрозою включили історичний центр Одеси
. Одеський оперний театр. Фото: wikipedia

25 січня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі повідомив, що "Історичний центр міста-порту Одеса" включили до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, яка знаходиться під загрозою.

Питання про включення Одеси до Світової спадщини мали розглядати ще 24 січня, однак через затягування російськими представниками рішень з інших питань довелось перенести на наступний день.

За інформацією Одеської міськради, представники Росії спробували на сесії внести правки в порядок денний та виключити розгляд питання, пов'язаного з Одесою. Але це відхилили.

В ЮНЕСКО сподіваються, що це сприятиме кращому захисту міста. Також Одеса може отримати додатковий доступ до міжнародної фінансової та технічної допомоги.

До переліку Світової спадщини в небезпеці входять обʼєкти, що, на думку експертів ЮНЕСКО, перебувають під загрозою зникнення/знищення внаслідок природних причин або через втручання людини (зокрема через збройні конфлікти та війни).

Занесення в окремий список свідчить про необхідність особливої уваги до цих об'єктів та вживання невідкладних заходів щодо їх порятунку/збереження.

До Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під загрозою включили історичний центр Одеси
До Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під загрозою включили історичний центр Одеси. Панорамний вид на історичний центр міста. Фото: видання "Одеський кур'єр"

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини елемент "Культура приготування українського борщу" було внесено до "Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони".

"Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що "книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати" і взагалі наш борщ – це "прояв екстремізму та нацизму", цей "прояв екстремізму" тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО", – зазначив тоді Ткаченко.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок