Згадуємо Вахтанга Кікабідзе: про підтримку України та допомогу армії

Згадуємо Вахтанга Кікабідзе: про підтримку України та допомогу армії

Згадуємо Вахтанга Кікабідзе: про підтримку України та допомогу армії
Фото: facebook.com/vahtangkikabidze

15 січня у віці 84 роки помер друг України, грузинський співак, актор Вахтанг Кікабідзе. Він підтримував Україну з 2014 року та засуджував російську агресію. Про принциповість артиста, запрошення виступити в так званій ДНР та його послідовну підтримку нашої держави розповідаємо на Суспільне Культура.

"Мені було б соромно дивитися в очі своїм онукам. Я не розумію, якщо тебе хтось б'є і ти йдеш для нього співати".

Про родину

Вахтанг Кікабідзе народився 19 липня 1938 року в сім'ї журналіста, що походив з дворянського роду, та співачки з царської родини Багратіоні.

В одному з інтерв'ю митець розповідав, що його мама і тато познайомилися, коли обоє були в гостях. Батькові сподобалась мама і він запитав, як завоювати її серце. Дівчина жартома відповіла, що треба з'їсти 5 стручків перцю. Після цього хлопцеві довелося викликати швидку, а дівчина прикладала йому примочки.

У 1942 році батько пішов на війну. Під час погано спланованої Керченської операції він разом із багатьма грузинами загинув під Керчю. Мама його чекала усе життя.

Вахтанг Кікабідзе
Фото: My Netania

Дитинство Вахтанга Кікабідзе пройшло в Тбілісі, після школи він залишився там і навчався у Тбіліському університеті.

Дебютував у кіно в 1966 році у фільмі "Зустріч в горах", паралельно співав та грав на ударних інструментах в різних гуртах. З цього й почалася його кар'єра співака та актора. У 1977 році вийшла культова стрічка "Міміно" режисера Георгія Данелія.

"Якби я був молодим, я б теж зараз був в АТО і чинив опір, захищаючи честь країни".

Концерти в Росії

У Росії Вахтанг Кікабідзе жив з 80-х років, у 1999 році з'явилася зірка Вахтанга Кікабідзе на "Алеї зірок" у Москві, а в 2006 році – "Грузинська зірка". Співак переїхав звідти у 2008 році, після того, як Росія почала російсько-грузинську війну, відмовився від ордена Дружби, який йому мали вручити до 70-річчя, й більше не відвідував країну-агресорку.

В одному зі своїх інтерв'ю він висловився: "Мені було б соромно дивитися в очі своїм онукам. Я не розумію, якщо тебе хтось б'є і ти йдеш для нього співати. Це не лягає ні в які поняття".

"Якби я був молодим, я б теж зараз був в АТО": що ми знаємо про Вахтанга Кікабідзе
Фото: сторінка у Facebook В. Кікабідзе

Підтримка України

Вахтангу Кікабідзе пропонували виступити на тимчасово окупованій території в так званій ДНР, але співак відмовився, його обіцяли там розстріляти. Про це він розповідав у 2018 році в інтерв'ю.

"Я сказав "ні". Якусь гидоту їм сказав. А вони відповіли, що хочуть, аби я приїхав, а далі, мовляв, ми знаємо, що з вами зробимо. Пів Києва мої знайомі, усі з Донецька", – розповідав Вахтанг Кікабідзе.

"Раніше люди їхали до Маріуполя просто відпочити, а тепер це лінія війни".

У 2014 році Вахтанг Кікабідзе говорив про те, що все, що відбувалося в Україні, йшло за грузинським сценарієм.

"Повірте мені! Росія не хоче, щоб Україна продовжувала чинити опір. Але якби я був молодим, я б теж зараз був в АТО і чинив опір, захищаючи честь країни. Другого варіанту немає! Адже якщо ця війна триватиме довго, встати на ноги Україні буде дуже складно", – того ж року наголошував Кікабідзе в інтерв'ю виданню "Сьогодні".

"Якби я був молодим, я б теж зараз був в АТО": що ми знаємо про Вахтанга Кікабідзе
Фото: facebook.com/vahtangkikabidze

У 2015-му співак дав 2-годинний сольний концерт у Києві та присвятив виступ пам'яті Небесної сотні. У 2018 році він виступав у 10 містах України, зокрема й у Маріуполі. Саме про цей концерт Вахтанг Кікабідзе розповідав, що не боявся туди їхати.

"Хлопці на концерт приходили просто в камуфляжах. Таких гарних, багато було хлопців... З боку, коли комусь про це розповідаєш, вони навіть не сприймають усе серйозно. Тому що відбувається десь там, далеко. Раніше люди їхали до Маріуполя просто відпочити, а тепер це лінія війни", – говорив Кікабідзе в інтерв'ю у 2018 році "Українському Інтересу".

У 2019 році співак дав концерти у Лисичанську, Рубіжному та Сєвєродонецьку на честь 5-річчя визволення від російських загарбників.

24 серпня 2021 року, в День Незалежності України, Володимир Зеленський нагородив Вахтанга Кікабідзе орденом імені Ярослава Мудрого V ступеню.

Вахтанг Кікабідзе
Фото: president.gov.ua

16 лютого 2022 року, за тиждень до повномасштабного вторгнення, грузинські музиканти, культурні діячі, спортсмени, актори записали відеозвернення, в якому висловилися на підтримку України та засудили російську агресію. Серед митців був Вахтанг Кікабідзе.

Також співак підтримував українських військових. У серпні 2022 року Кікабідзе дав концерт у Батумі в Грузії, а на виручені кошти придбав сухпайки та мікроавтобус і передав 26-й артилерійській бригаді імені генерала-хорунжого Романа Дашкевича.

Смерть Вахтанга Кікабідзе

15 січня стало відомо, що пішов з життя Вахтанг Кікабідзе. Президент України Володимир Зеленський написав на своїй сторінці в Instagram: "Вахтанг Кікабідзе. Друг, який завжди був поруч. Велика людина великого народу. Легенда, на яку ми всі рівнялися. Світла пам'ять митцю та співчуття близьким".

Українські зірки висловили співчуття у зв'язку зі смертю легендарного актора та співака Вахтанга Кікабідзе. Серед них — телеведучий Юрій Горбунов, співачка Катерина Бужинська, телеведуча Соломія Вітвіцька, музикант Сашко Положинський, який має спільну пісню з Кікабідзе.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок