Літературну премію імені Василя Симоненка цьогоріч не вручатимуть

Літературну премію імені Василя Симоненка цьогоріч не вручатимуть

Літературну премію імені Василя Симоненка цьогоріч не вручатимуть
Картина: В. Клименко. "Портрет Василя Симоненка", 1985

Цьогоріч вперше за багато років не вручатимуть Літературну премію Василя Симоненка. Про це повідомляє видання "Укрінформ" з посиланням на голову Черкаської обласної організації Спілки письменників України Володимира Поліщука.

"У зв’язку з воєнним станом фінансування підтримки діяльності творчих спілок, зокрема і книговидання, торік не було. Так само й бюджетного забезпечення Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка 2022 року, — зазначив Поліщук. — Цього року премію поставили на паузу. Сподіваюся, що наступного року її таки вручать".

"У мене Україна одна". Про життя і творчість поета-шістдесятника Василя Симоненка

Всеукраїнська літературна премія імені Василя Симоненка 

Нагорода для вшанування пам'яті поета Василя Симоненка. Вона призначена для підтримки молодих поетів та для заохочення літераторів до творчих пошуків у галузі літератури.

Премія поділяється на дві номінації: "За найкращу першу поетичну збірку" (поетичний дебют) і "За найкращий художній твір" (поезія, проза, драма). Премію вручають у Черкасах до дня народження Василя Симоненка — 8 січня.

Літературну премію Василя Симоненка цьогоріч не вручатимуть
Василь Симоненко. Фото: Вікіпедія

Найкращою дебютною поетичною книгою 2021 року стала збірка Валерія Власюка "НЕ моя, НЕМО я", а найкращими творами — поетична збірка Миколи Слюсаревського "Жива мішень" та книга поезій у прозі Михайла Сидоржевського "Візерунки на пергаменті часу".

Василь Симоненко — український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник.

Він автор численних статей, театральних i літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: "Цар Плаксій i Лоскотон", "Подорож в країну Навпаки", "Казка про Дурила". Збірка "Земне тяжіння" (1964) та книга "Лебеді материнства" (1981) були видані посмертно.

Більше про його життя і творчість можна прочитати у матеріалі Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок