Режисер фільму "Щелепи" Стівен Спілберг перепросив перед акулами

Режисер фільму "Щелепи" Стівен Спілберг перепросив перед акулами

Режисер фільму "Щелепи" Стівен Спілберг перепросив перед акулами
Фото: Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic/Getty Images

Стівен Спілберг заявив, що "щиро" шкодує про вплив фільму "Щелепи" на "винищення акулячої популяції", адже після виходу фільму почалося масове полювання. Про це 18 грудня повідомило видання The Hollywood Reporter.

"Це одна з речей, якої я досі боюся — не бути з'їденим акулою, а того, що акули якимось чином зляться на мене через божевілля рибалок, яке сталася після 1975 року", — сказав він.

Раніше це зробив Пітер Бенчлі, автор сценарію стрічки, яка була поставлена за його однойменною книгою. Частину свого життя після публікації книги він провів, працюючи над кампанією з порятунку океанських істот, яких книга очорнила.

"Щелепи" були моєю вигадкою. Знаючи те, що я знаю зараз, я ніколи не написав б цю книгу. Акули, як правило, не нападають на людей і точно не тримають на нас зла. І немає акул-людожерів, яким подобається смак людської плоті. Ми надто худі та неапетитні для них", — говорив він.

Директор Флоридської програми дослідження акул Джордж Берджес заявив, що після прем'єри фільму тисячі рибалок "вирушили ловити трофейних акул після того, як побачили "Щелепи".

"Я щиро шкодую з приводу знищення популяції акул через книгу та фільм", — додав Спілберг.

І зазначив, що вдячний Брюсу (прізвисько макета акули в знімальній групі) за постійні поломки, через які акулу довелося показувати на екрані дуже рідко і частіше натяком — на кшталт плавця, що ковзає над поверхнею води, який викликає паніку серед тих, що купаються.

"Щелепи" — класичний трилер режисера Стівена Спілберга. Екранізація однойменного твору Пітера Бенчлі. Фільм став володарем трьох премій "Оскар". Вважають, що саме цей фільм був уперше названий "блокбастером". На 18 вересня 2018 року фільм посідав 233-у позицію у списку "250 найкращих фільмів за версією IMDb".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок