Директор La Scala не вважає відкриття сезону російською оперою підігруванням пропаганді

Директор La Scala не вважає відкриття сезону російською оперою підігруванням пропаганді

Директор La Scala не вважає відкриття сезону російською оперою підігруванням пропаганді
. Фото: teatroallascala/Instagram

Ще у червні італійський театр опери та балету La Scala вирішив відкривати сезон 7 грудня оперою Модеста Мусоргського "Борис Годунов", а дирекція закладу виступила проти"Я проти полювання на відьом, я проти скасування російських творів і, коли читаю Пушкіна, не ховаюся", — заявив тоді директор театру Домінік Меєр. скасування російської культури. У балетний сезон також увійшли "Лускунчик" й "Лебедине озеро" Чайковського та "Ромео і Джульєтта" Прокоф’єва.

22 листопада директор театру La Scala Домінік Меєр заявив, що відкриття сезону оперою "Борис Годунов" не сприятиме російській пропаганді. Про це повідомило італійське інформагентство ANSA.

"Ми не будемо робити ніякої пропаганди для Путіна", — сказав він.

На думку Меєра, шоу не спрямоване проти України і не підтримує РФ, постановка готувалась три роки і взагалі — це "великий шедевр".

Він додав: "Я повторюю, я не готовий ховатися, якщо я читаю Достоєвського або Пушкіна".

Раніше Генеральний консул України в Мілані Андрій Картиш закликав оперний театр La Scala не відкривати сезон російською оперою.

"Саме тому, що культура використовується РФ для надання ваги утвердженню своєї величі та могутності, підтримка її поширення може лише живити надію на те, щоб російська культура могла знову звільнитися від своєї політичної реальності і бути оціненою вільно, без докорів сумління, продиктованих етикою", – зазначав він.

Метрополітен-опера вперше замовить написання опери українському композитору

La Scala — оперний театр у Мілані (Італія), один з провідних оперних театрів світу. Перша вистава — опера Антоніо Сальєрі "Визнана Європа" — відбулася у 1778 році. В театрі співали видатні українські співачки та співаки — Соломія Крушельницька, Євгенія Зарицька, Марія Стефюк, Вікторія Лукʼянець, Лев Сибіряков.

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок