У шоу "Джиммі Карр знищує мистецтво" (Jimmy Carr Destroys Art) від телеканалу Channel 4 у спеціальній установці з бензопилами знищили одну з акварелей Адольфа Гітлера. Про це 26 жовтня повідомило видання NME.
Суть шоу полягає в тому, що глядачам анонімно представляють твір мистецтва, а потім розповідають про його автора. Після чого, глядачі під час дебатів мають вирішити чи варто відділяти роботу від автора та проголосувати — знищити її чи не займати.
У цьому випуску присутні глядачі проголосували за руйнацію роботи.
Німецькій активістці, яка вилила пюре на картину Моне, загрожує ув'язнення
Ще 13 жовтня видання The Guardian повідомляло, що Channel 4 придбав картину Адольфа Гітлера, щоб спалити її з вогнемета у прямому ефірі. Крім того, телеканал придбав роботи низки "проблемних" художників, у т.ч. Пабло Пікассо, а також засудженого педофіла Рольфа Харріса та сексуального насильника Еріка Гілла.
"У кожного твору мистецтва є свої прихильники. Наприклад, завжди знайдеться адвокат Гітлера. Хтось обовʼязково сперечатиметься не за Гітлера, а за те, що його моральні якості не повинні вирішувати, чи існуватиме твір мистецтва, чи ні", — пояснював концепцію шоу програмний директор телеканалу Ієн Кац.
Однак глядачі незабаром почали висловлювати обурення у соціальних мережах, стверджуючи, що історичні твори мистецтва не повинні бути знищені за жодних обставин: "За словами самого Channel 4, ця програма — просто соціальний "експеримент", зроблений для того, щоб викликати розмову і суперечки саме тому мистецтво не повинно знищуватися, як інакше ми можемо вести цю дискусію?".
"Я бачив багато паскудних мистецьких виставок свого часу — але "Джиммі Карр знищує мистецтво" — це дійсно паскудство", — написав мистецтвознавець і журналіст Вальдемар Янущак.
Символізм чи вандалізм? Говоримо з культурологинею про екоактивістів і їхні "атаки" на художнє мистецтво
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!