У нью-йоркському Карнеґі-холі проведуть концерт до 100-річчя премʼєри українського "Щедрика"

У нью-йоркському Карнеґі-холі проведуть концерт до 100-річчя премʼєри українського "Щедрика"

У нью-йоркському Карнеґі-холі проведуть концерт до 100-річчя премʼєри українського "Щедрика"
Українська Республіканська Капела Кошиця на гастролях у Празі, 1919 рік. Фото: radiosvoboda.org

4 грудня у концертному залі Карнеґі-хол відбудеться концерт до 100-річчя премʼєри "Щедрика" в США. Про це повідомляють на сайті закладу.

Участь у концерті візьмуть хорові колективи з України та США, зокрема український хор "Думка" в Нью-Йорку, український дитячий хор "Щедрик" та хор "Трініті Вол-Стріт".

Квитки коштують від 50 до 105 доларів. Частину коштів за квитки спрямують на "Відбудову України" через платформу United24.

Карнегі-хол у Нью-Йорку організував концерт на підтримку України

Також на сцені представлять композицію на слова українського поета Сергія Жадана, та зіграють твори відомих композиторів.

"Ми сприймаємо цьогорічне свято як чудову нагоду відзначити українську багатовікову культуру та державність у часи, коли Росія намагається їх знищити", – каже очільник МЗС України Дмитро Кулеба.

"Щедрик" був створений на початку XX століття. Після гастролей хору Олександра Кошиця в країнах Європи у 1919 році та в США у 1922 році, він став знаним не тільки в Україні, але й у всьому світі. У 1936 році американський композитор українського походження Петро Вільговський написав низку англійських текстів до композиції, його англомовна версія, відома як "Колядка дзвонів" (Carol of the Bells), стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок