Помер кінорежисер Жан-Люк Ґодар

Помер кінорежисер Жан-Люк Ґодар

Оновлено
Помер кінорежисер Жан-Люк Ґодар
. Фото: Getty Images

У Парижі пішов із життя добровільно за допомогою асистованого самогубства Вид евтаназії, за якого лікар виписує пацієнту летальний препарат, але не позбавляє людину життя власноруч, на відміну від ортаназії.франко-швейцарський кінорежисер, актор, сценарист та продюсер, один з найвидатніших представників напрямку "французької нової хвилі" Жан-Люк Ґодар. Про це 13 вересня повідомляє видання "Libération" з посиланням на родичів митця.

"Він не був хворий, він просто втомився. […] Це було його рішення, і йому було важливо, щоб про це стало відомо", – розповів один із родичів Ґодара.

Видання зазначає, що ще у 2014 році режисер в одному з інтерв'ю говорив, що може вдатися до асистованого самогубства.

У 1964 році Ґодар описав вплив себе і колег: "Ми увірвалися в кіно, як печерні люди в Версаль Людовика XV". Його часто вважають найрадикальнішим французьким режисером 1960-х і 1970-х років.

Як режисер дебютував в 1954 короткометражним фільмом "Операція бетон".

Французький режисер Жан-Люк Годар оголосив про завершення кар'єри

Протягом 1960-х рр. Ґодар зробив тему бунтівної молоді центральною в своїй творчості. У фокусі його уваги — мілітаризм і придушення особистості ("Маленький солдат", 1959), проституція як універсальна доля індивідуума в буржуазному суспільстві ("Жити своїм життям" (1962), "Презирство" (1963), інша сторона респектабельного шлюбу ("Заміжня жінка", 1964), політичне суперництво ("Зроблено в США", 1966), криза особистого бунту ("Божевільний П'єро", 1965) і молодіжного екстремізму ("Окрема банда", 1964), витоки і перспективи тоталітаристських тенденцій ("Карабінери", 1963). Значне місце займала і тема мистецтва і місця художника якого роздирають соціальними і політичними катаклізмами сучасного світу ("Моцарт назавжди", 1996).

У 2011 році був нагороджений премією "Оскар" за внесок в розвиток кінематографа.

У 2018 році відхилив запрошення відвідати Ермітаж, щоб повідомити про свою незгоду з "умовами ув'язнення" українського режисера-документаліста Олега Сенцова.

"Я дякую за запрошення, але, враховуючи умови утримання режисера Олега Сенцова, я не вважаю себе вповноваженим на цей час відвідувати Ермітаж, — зазначив він. — І це незалежно від моєї дружби з російським народом".

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок