Британські екоактивісти приклеїли себе до картини Ван Гога

Британські екоактивісти приклеїли себе до картини Ван Гога

Британські екоактивісти приклеїли себе до картини Ван Гога
. Фото: just.stopoil/Instagram

29 червня активісти британського об’єднання Just Stop Oil приклеїли себе до роботи Вінсента Ван Гога "Квітучі персикові дерева", повідомляє Artnews. Картина знаходиться у лондонському Інституті Курто.

Це сталося наступного дня після того, як п'ятьох членів групи, яка хоче зупинити нові британські проєкти з видобутку викопного палива, було заарештовано через аналогічну акцію протесту в художньому музеї в Глазго. Там вони приклеїли руки до полотна Гораціо Маккаллоха "Моє серце в горах".

"З боку культурних інституцій аморально стояти осторонь і спостерігати, як наше суспільство занурюється у безодню. Галереї повинні закритися. Директори мистецьких установ мали б закликати уряд негайно припинити всі нові нафтогазові проєкти. Ми або чинимо опір, або є співучасниками", — заявив один з активістів Луїс Маккечні.

Уряд Британії нещодавно переглянув свою енергетичну стратегію, включаючи надання ядерної, вітрової та сонячної енергії. 29 червня незалежний британський комітет зі зміни клімату попередив, що він не може досягти належного прогресу в досягненні цілей своєї нової стратегії чистого нульового викиду вуглецю до 2050 року. Це спонукало групу Greenpeace UK, бізнес-групи та опозиційних політиків закликати міністрів активізувати реалізацію політики у сфері зміни клімату.

Дивіться інтерв'ю Суспільне Культура з українськими інтелектуалами

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок