Борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
. Дніпропетровська ОВА

1 липня на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики, елемент "Культура приготування українського борщу" було внесено до "Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони". Про це повідомив у своєму Telegram-каналі міністр культури Олександр Ткаченко.

"Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що "книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати" і взагалі наш борщ – це "прояв екстремізму та нацизму", цей "прояв екстремізму" тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО. Але ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське", – повідомив він.

Пропозицію до ЮНЕСКО у березні 2021 року підготували Міністерство культури та інформаційної політики, а також експерти Марина Соботюк та Євген Клопотенко. Борщ пропонували включити до "Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства". Однак, через повномасштабне вторгнення Росії, було прийнято рішення розглянути українську номінацію на включення до "Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони".

Борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
Борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Фото: Emine Dzheppar/Facebook

Дивіться інтерв'ю Суспільне Культура з українськими інтелектуалами

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок