У протигазах з очима Путіна: українка влаштувала перформанс на Art Basel, щоб нагадати про війну

У протигазах з очима Путіна: українка влаштувала перформанс на Art Basel, щоб нагадати про війну

У протигазах з очима Путіна: українка влаштувала перформанс на Art Basel, щоб нагадати про війну
Фото: David Owens

14 червня, у день попереднього перегляду одного з найвідоміших ярмарків мистецтв Art Basel влаштували несподіваний перформанс, щоб вкотре нагадати, що війна в Україні все ще триває. Про це повідомляє The Art Newspaper.

Серед натовпу, які перетинали Мессеплац на Art Basel, зʼявилася жінка у сукні з червоних протигазів, прикрашених надрукованими очима Володимира Путіна. У руках вона тримала великий український прапор із відбитками рук кольору засохлої крові.

Авторкою перформансу із символічною назвою "Чорнобильська наречена" є швейцарсько-французька художниця та дизайнерка Ісагус Тош. Безпосередньою учасницею стала Олеся Лісова з Вінниці, яка після початку повномасштабного творення була вимушена переїхати до Женеви. "Дуже важливо постійно нагадувати людям про реальний стан справ на батьківщині", — говорить Лісова.

Охорона ярмарку перервала перформанс. Прессекретарка художниці повідомила, що наразі тривають переговори щодо проведення санкціонованої версії перформансу. У заяві речник Art Basel зазначає: "Ми солідарні з українським народом і всіма, хто виступає проти війни, у будь-якій точці світу".

Art Basel — це міжнародна виставка мистецтв, що проводиться щорічно в Базелі, Маямі, Гонконзі й з 2022 року в Парижі. Art Basel співпрацює з місцевими установами, щоб допомогти розвивати мистецькі програми міст.

Як ще у світі підтримували Україну, читайте тут

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок