Українці зможуть обрати національне журі Євробачення у 2023 році

Українці зможуть обрати національне журі Євробачення у 2023 році

Українці зможуть обрати національне журі Євробачення у 2023 році
Фото: zabulonov/Instagram

Українці зможуть запропонувати свої кандидатури у члени журі Євробачення від України й проголосувати за них на сайті Суспільного уже з наступного року. Про це розповів голова правління НСТУ Микола Чернотицький в ефірі телемарафону.

"У Суспільного на радарах є всі невдоволення цьогорічним журі. З наступного року однією з новацій формування журі буде open call. Усі громадяни, які матимуть бажання,  зможуть запропонувати свою кандидатуру, яка, на їхню думку, має досвід і вагу в цій сфері. Після цього зробимо голосування на сайті та узгодимо кандидатур з ЄМС. У результаті буде сформоване професійне журі, як голосуватиме за фіналістів Євробачення наступного року", – розповів Микола Чернотицький.

За словами голови правління, формувати команду під час війни було складно: на вибір членів журі ніхто не впливав, суддів обирали, зважаючи на їхній досвід.

Українці зможуть обрати національне журі Євробачення у 2023 році

Цьогоріч голосування викликало неабияке обурення у соціальних мережах. Українцям не сподобалось, що національне журі не було балів Польщі та Литві. Хейтерські коментарі долетіли навіть до Катерини Павленко, солістки Go_A, яка була речницею Євробачення від України й не мала стосунку до оцінювання.

Голова журі Вадим Лисиця навіть вибачився перед поляками на пресконференції в онлайн-форматі. А Микола Чернотицький додав, що йому як керівнику Суспільного шкода, що Польща не отримала високих балів, але як функціонер він не має права втручатися у роботу журі.

Kalush Orchestra стали переможцями Євробачення-2022 з піснею "Stefania". Вони отримали 192 балів від журі та 439 балів від глядачів.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок