Росія перестала бути членом "Eurimages"

Росія перестала бути членом "Eurimages"

Росія перестала бути членом "Eurimages"
Unsplash

Росія припинила бути членом Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження творчих кінематографічних та аудіовізуальних творів "Eurimages". Відповідна резолюція опублікована 23 березня на сайті Ради Європи.

"Єврімаж" був створений в 1998 році та займався допомогою у створенні копродукційних фільмів, підтримкою кінотеатрального показу стрічок, частково компенсував витрати на переклад фільмів у цифровий формат та сприяв дистрибуції картин.

Фонд надає фінансову підтримку повнометражним, анімаційним і документальним фільмам спільного виробництва, тим самим розвиваючи незалежне кіновиробництво. Щорічний бюджет фонду складає понад 20 млн євро, членами фонду є 40 країн.

Україна стала повноправним членом "Єврімаж" у лютому 2020 (закон про приєднання України до "Єврімаж" Верховна рада підписала в грудні 2019 року). Так, наприклад, за підтримки "Єврімаж" було знято фільм Олега Сенцова "Носоріг", який створювався у копродукції України, Німеччини та Польщі, та фільм Романа Бондарчука "Редакція".

Росія перестала бути членом "Eurimages"

Рішення про виключення Росії з "Eurimages" несе за собою ще й інші правові та фінансові наслідки. Росія більше не зможе:

  • претендувати на будь-яке право або бути пов'язаним зі всім, що випливає зі Статуту Ради Європи;
  • мати право представництва у Комітеті Міністрів та у Парламентській Асамблеї, а також у будь-яких допоміжних органах;
  • бути представленою в Конгресі місцевих та регіональних влад;
  • брати участь у заходах і програмах, організованих Радою Європи, чи конференціях, скликаних Радою Європи тощо.
Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок