Комікс-індустрія вимагає припинити співпрацю з Росією

Комікс-індустрія вимагає припинити співпрацю з Росією

Комікс-індустрія вимагає припинити співпрацю з Росією
. Фото: Ія Новицька

В умовах війни Росії на території України українська комікс-індустрія закликає закордонних партнерів відмовитися від співпраці з російськими видавництвами та інституціями.

Серед українських видавництв публічний лист уже підписали головні редактори та засновники UA Comix, Mal’Opus, Fireclaw, ARTBOOKS, Vovkulaka, Vydavnytstvo, Molfar Comics, Boryviter, SAFRAN BOOK, Creative Women Publishing та Nebeskey. Також долучилися комік-кони, читачі та творці коміксів.

Лист уже розсилають міжнародним організаціям та видавництвам. Підписати можна за посиланням.

Повний переклад тексту листа наводимо нижче:

"Ми українські видавці коміксів, автори, перекладачі, редактори, ілюстратори, верстальники, ентузіасти, блогери та читачі. За останні 6 днів (лист опубліковано 2 березня 2022 року – авт.) наші життя були зламані непровокованою та жорстокою великомасштабною війною, яку розпочала Росія проти України та її людей.

Російські ракети вбили сотні цивільних і зруйнували сотні домів, не враховуючи критичну інфраструктуру, як-от численні дитсадки, школи, лікарні та пологові будинки, адміністративні будинки, Київську телевежу та Меморіальний центр Бабин Яр, який був атакований 1 березня. Багато людей із нашої спільноти переховуються в бомбосховищах або залишають міста, не знаючи, що на них чекатиме по поверненню. Дехто взяли зброю та долучилися до Збройних Сил України та місцевої Територіальної Оборони.

Комікси – остання річ, про яку ми думаємо зараз, було не до роботи, не до читання. Звісно, ми не купували комікси.

Мистецтво завжди мало місце в житті кожної людини, і за останні 8 років Російської окупації з нелегальною анексією Криму та вторгненням у Донбас навіть переміщені особи мали шанс захопитися роботою авторів, творців, шрифтовиків, видавців та всіх залучених у виробництві коміксів із багатьох країн. Проте ми не можемо більше це робити. Наші колекції коміксів бомблять, наші оселі руйнуються, наші люди залишаються без будинків і життів.

Єдина причина, чому Росія може робити це – економічна кооперація, бізнес із іншими країнами, особливо з заходом.

В Україні ми винні хіба що в тому, що казали "культура поза політикою" – але більше не в чому. Культура – велика частина нашої економіки, навіть якщо мова лише про внутрішню.

Ліцензуючи видання в межах російського ринку, ви підтримуєте російську армію. Ви підтримуєте вбивства дітей (на сьогодні 16 смертей) та змушуєте людей бути біженцями (тисячі і тисячі).

Ми закликаємо міжнародну коміксову індустрію #СтоятиЗУкраїною та публічно засудити російську агресію. Ми закликаємо видавців та будь-кого, хто читають цей лист припинити співпрацювати та підтримувати Росію.

  • Не купуйте російські комікси.
  • Не продавайте ваші комікси російським видавцям та дистриб’юторам.
  • Не пишіть, не малюйте та не співпрацюйте з російськими видавцями.
  • Не беріть участь у подіях, організованих Росією, та не запрошуйте росіян брати участь у ваших.
  • Припиніть будь-яку економічну співпрацю з Росією.
  • Висловіть свою позицію. Долучайтеся до організацій, які вже зробили це: Франкфуртський, Лондонський, Болонський ярмарки, які зупинили співпрацю з російськими стендами на їхніх подіях.
  • Читайте перевірені джерела інформації (важливо: які називають російську війну в Україні війною, а не "конфліктом") та шукайте способи підтримати Україну.

Ми, ваші українські друзі та покупці, які підписалися нижче, затверджуємо це".

Читайте також

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок