Видання Dezeen підготувало список найочікуваніших архітектурних проєктів, які мають бути завершені у 2022 році. Вони розташовані в Японії, Китаї, Тайвані, Данії, США, Нідерландах, Італії та Австралії.
Відповідний перелік опублікований на сайті видання.
Театральний центр
Місцерозташування: Тайбей, Тайвань. Архітектори: OMA
Центр вміщатиме три театральні зали. У сферичному просторі розмістять сцену для театру Globe Playhouse на 800 місць. Інші два зали можна буде за потреби об’єднати в один, який вміщатиме 2300 глядачів. Відкриття заплановано на літо.
Міжнародний футбольний центр
Місцерозташування: Сіань, Китай. Архітектори: Zaha Hadid Architects
Розташований в Китаї стадіон на 60 тисяч глядачів має відкритися напередодні Кубку Азії з футболу 2023 року. Його особливістю будуть озеленені тераси, прозорий дах і колони у футуристичному стилі бюро Захи Хадід.
Артгалерея "Сідней-Модерн"
Місцерозташування: Сідней, Австралія. Архітектори: SANAA
Проєкт "Сідней-Модерн" — це розширення Художньої галереї Нового Південного Вельсу, одного з найбільших музеїв материка. Каскад скляних павільйонів спроєктували на контрасті до неокласицистичної будівлі ХІХ століття. Проєкт включає також підземну галерею, створену з нафтового резервуара часів Другої світової війни.
Центр водних видів спорту
Місцерозташування: Есб’єрг, Данія. Архітектори: Snøhetta, WERK Arkitekter.
Проєкт Lanternen ("Ліхтарі") розташують на березі моря портового данського міста Есб’єрг. Дерев’яний фасад має нагадувати про геометрію човнів. У будівлі розмістяться водноспортивні клуби, місце зберігання човнів, майстерня та публічні простори.
Арканзаський художній музей
Місцерозташування: Літл-Рок, США. Архітектори: Studio Gang
Арканзаський музей, чия колекція охоплює спектр від Рембрандта і Поля Сіньяка до представників сучасного американського мистецтва, розташований на околиці Літл-Рока, між паркінгом й автозаправкою.
Чиказьке архітектурне бюро Studio Gang виграло конкурс на редизайн будівлі. Споруда отримає рельєфний бетонний дах, глухі фасади зроблять відкритими за допомогою панорамного засклення, а в інтер’єрі побільшає світлого дерева.
Офіс компанії DJI
Місцерозташування: Шеньчжень, Китай. Архітектори: Foster + Partners
Дві башти зі скла і металу стануть головним офісом робототехнічної компанії DJI. Проєктувальники перекинули місток між двома будівлями — він призначений спеціально для тестування дронів. На нижньому рівні розмістять демонстраційний простір, в якому будуть ринги для боїв між роботами.
Початкова школа
Місцерозташування: Сендбі, Данія. Архітектори: Henning Larsen Architects
Школа в Сендбі стане першою в Данії, що відповідає екостандарту "Північний лебідь", завдяки енергоефективності та використанню екологічних матеріалів. Кімнати та зони будівлі можна буде об’єднувати чи розділяти за потреби.
Багатофункціональний комплекс Nanjing Zendai Himalayas
Місцерозташування: Нанкін, Китай. Архітектори: MAD
У футуристичних хмарочосах, що нагадують гори, розмістяться офіси, готелі, житло та комерція. Між ними з’являться галявини, дерева, ставки, струмки, водоспади, басейни. Деякі менші споруди будуть повністю вкриті зеленню. Площа комплексу становитиме 560 тисяч квадратних метрів.
Цех води San Pellegrino
Місцерозташування: Сан-Пеллегрино-Терме, Італія. Архітектори: BIG
Команда данського архітектора Б’ярке Інгельса спроєктувала флагманський комплекс для виробника мінеральної води San Pellegrino в італійських Альпах. Тут буде цех для розливу води в пляшки та офіси виробника. Проєктувальники вирішили погратися з класичними елементами римської та італійської архітектури, такими як арки, аркади, портики та галереї.
Житловий комплекс Valley
Місцерозташування: Амстердам, Нідерланди. Архітектори: MVRDV
Комплекс Valley складається з трьох об’єднаних між собою багатоповерхових будинків, розрахованих на 200 квартир, офісів, магазинів та ресторанів. На території комплексу висадили 13 тисяч рослин, дерев та кустарників.
Підводний парк скульптур ReefLine
Місцерозташування: Маямі, США. Архітектори: OMA
Підводний парк зі штучним кораловим рифом біля Маямі-Біч покликаний захистити берегову лінію від наслідків змін клімату. Бетонні модулі будуть занурені на глибину 6 метрів і простягатимуться на 250 метрів уздовж берега.
Проєкт розробляли спільно з біологами та іншими спеціалістами. Також він стане розвагою для любителів снорклінгу. Першу чергу планують завершити у грудні цього року.
Меморіал Minamisanriku 311
Місцерозташування: Мінамі-Санріку, Японія. Архітектори: Kengo Kuma
Меморіал присвячений найсильнішому землетрусу в Японії, який стався в регіоні Тохоку й цунамі 2011 року. Будівля, названа на честь міста, в якому вона розташована, матиме облицювання з кедра та нахилений дах.
Читайте також:
Найкращою будівлею світу за версією RIBA 2021 стала сільська лікарня у Бангладеші
На європейську премію Міса ван дер Рое номінували 7 архітектурних проєктів, реалізованих у Києві