Помер Пітер Богданович, режисер "Паперового місяця" та "Останнього кіносеансу"

Помер Пітер Богданович, режисер "Паперового місяця" та "Останнього кіносеансу"

Помер Пітер Богданович, режисер "Паперового місяця" та "Останнього кіносеансу"
.

Пітер Богданович, номінований на премію "Оскар" американський сценарист і режисер фільмів "Остання картина" та "Паперовий місяць", помер у віці 82 років. Про це його донька Антоніна Богданович розповіла виданню the Hollywood Reporter.

Пітер Богданович народився 30 липня 1939 року у Кінгстоні, штат Нью-Йорк, у сім'ї сербського художника. У віці 12 років він почав вести збірку своїх думок про кожен переглянутий фільм. До 16 років він вивчав акторську майстерність, а в 1957 грав у постановці "Отелло" Нью-Йоркського шекспірівського фестивалю.

Приблизно тоді він вирішив стати режисером. "Це була велика помилка, тому що акторам не потрібно так багато працювати і їм платять більше грошей", – сказав він у 1977 році у розмові в Американському інституті кіно.

Богданович був одним із найпомітніших режисерів "Нового ГоллівудуПеріод в історії Голлівуду, який тривав з моменту скасування кодексу Гейза в 1967 році – і приблизно до 1980 року" і прославився такими фільмами, як "Останній кіносеанс", "У чому справа, Док?", "Паперовий місяць". Його номінували на премію "Оскар" за "Останній кіносеанс", а за фільм "Маска" – на Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю.

"31-річний Богданович досяг тактильного відчуття часу і місця", – захоплювався Стефан Канфер у журналі Time невдовзі після прем'єри фільму "Останній кіносеанс". "Більш того, він здійснив найскладніший з усіх кінематографічних подвигів: він зробив нудьгу захопливою. Цього достатньо, щоб оголосити його, можливо, найзахоплюючим новим режисером Америки".

Він також написав кілька книг про кіно і зіграв у кількох фільмах та серіалах, у тому числі епізодичну роль у серіалі від HBO "Клан Сопрано" та одного з героїв "The Other Side of the Wind", над якою працював його друг Орсон Веллс.

На початок