У Мінкульті розповіли про підсумки роботи у 2021 році

У Мінкульті розповіли про підсумки роботи у 2021 році

У Мінкульті розповіли про підсумки роботи у 2021 році
. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Фото: Facebook/Олександр Ткаченко

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів про досягнення міністерства у 2021 році. Мова йшла про проєкт "Велика реставрація", туризм, кіно, оцифрування даних про пам'ятки нерухомої культурної спадщини.

Про це міністр розповів у відеоролику в Telegram-каналі.

"Запрацювала програма "Велика реставрація" — перша з відновлення пам'яток культурної спадщини. Цього року вона охопила більше ніж пів сотні об'єктів. І це — абсолютний рекорд за всі роки незалежної України", — сказав Ткаченко.

Він додав, що концепція програми розвитку внутрішнього та в'їзного туризму "Мандруй Україною" працює. Крім того, Україну відвідали в 10 разів більше туристів з Перської затоки, ніж раніше.

"У 2021 році за державної підтримки у прокат вийшли 79 фільмів. Для протидії інформаційним загрозам створено Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Також розпочато проєкт з підвищення медіаграмотності населення "Фільтр", —сказав Ткаченко. Чиновник зазначив, що наразі міністерство активно працює над промоцією безбар'єрності. Зокрема, програма інклюзивного мистецтва втілена у музеї Пінзеля у Львові.

Також Ткаченко розповів, що Україну було обрано членом Комітету із захисту культурної спадщини у випадку збройного конфлікту. Він нагадав, що згідно рішення Апеляційного суду Амстердама незабаром "Скіфське золото" має повернутися до України. А традиційний кримськотатарський орнамент "Орьнек" внесено до ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини людства.

За його словами, у 2021 році було запущено проєкт "Центри культурних послуг" як інструмент згуртованості громад в 7 областях. Вони мають напрацювати рекомендації для створення Центрів культурних послуг по всій країні.

Також у цьому році було розроблено мінімальні стандарти культурних послуг та внесено зміни до Закону України "Про культуру". Ткаченко підкреслив, що це на законодавчому рівні "робить культуру видимою". Міністерство також розробило стратегію з промоції читання.

Міністр зауважив, що завершено оцифрування даних понад 100 тис. об'єктів нерухомої культурної спадщини по всій Україні.

"У новому році нас чекають нові виклики, а ще збільшений на 36% бюджет для 2022 року, порівняно з роком, що минає", — додав Ткаченко.

Що відомо

  • У Мінкульті розповіли про результати "Великої реставрації" в 2021 році та озвучили плани на 2022 рік.
  • Кримськотатарський орнамент Орьнек внесли до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
  • У Мінкульті повідомили, що дані про 90% об'єктів нерухомої культурної спадщини в Україні внесені до електронної бази.
  • Уряд схвалив концепцію програми розвитку народних художніх промислів на 2022-2025 роки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок