Компанія Warner Bros. висунула фільм Дені Вільнева "Дюна" на кінопремію "Оскар" у 14 категоріях з 24 наявних. Проте у яких саме вона буде номінуватися - стане відомо після того, як Американська академія кінематографічних мистецтв та наук укладе короткі списки. Наразі складають довгі списки.
Церемонія оголошення переможців "Оскара" відбудеться 27 березня 2022 року.
Творці "Дюни" претендують на наступні номінації:
- Найкращий фільм
- Найкращий режисер
- Найкращий адаптований сценарій
- Найкраща чоловіча роль
- Найкраща жіноча роль другого плану
- Найкраща чоловіча роль на другому плані
- Найкраща робота оператора
- Найкращий монтаж
- Найкращий художник-постановник
- Найкращі костюми
- Найкращий грим та зачіски
- Найкращий звук
- Найкращі візуальні ефекти
- Найкращий саундтрек
У жовтня генеральна директорка компанії Warner Bros. Енн Сарнофф підтвердила, що у фантастичного фільму "Дюна" з'явиться продовження. "Якщо ви подивитеся фільм, ви побачите, чим він закінчується. Я думаю, ви майже знаєте відповідь на це запитання", - сказала вона. Режисером нової частини також стане Дені Вільнєв.

У вересні "Дюна" Дені Вільнева стала абсолютним лідером українського кінопрокату. Другий вікенд прокату приніс 22,45 млн гривень, а 11 днів показів у кінотеатрах – 67,48 млн гривень і ця сума бокс-офісу зробила "Дюну" найкасовішим релізом часів "коронавірусної доби".
Дені Вільневу вдалося екранізувати те, що не піддавалося іншим.
Уперше книгу спробував екранізувати чилійсько-французький режисер Алехандро Ходоровскі. Він вирішив відмовитися від основних сюжетних ліній "Дюни", побудувавши сюжет по-своєму. Хронометраж мав складати 14 годин, а на зйомки погодилися Орсон Веллс, Ален Делон та Удо Кір.
Також взяти участь у фільмі мав Сальвадор Далі, і той навіть погодився, але попросив 100 тисяч доларів за годину роботи. Ходоровскі прийняв умови. Щоправда, через таку ціну режисер спланував, що художник буде на знімальному майданчику лише годину, а решту часу його мав заміняти манекен. Закінчилося тим, що бюджет закінчився ще до початку зйомок і фільм не втілився у життя.

Потім до справи взявся режисер Девід Лінч, але він не зміг реалізувати своє бачення через постійне втручання продюсерів. Після зйомок і попереднього монтажу вийшло 9 годин хронометражу, отож його довелося урізати до 1 години 30 хвилин. Стрічку перемонтували, як того бажала кіностудія. Після прокату в США "Дюна" зібрала понад 27 млн доларів, що було на ті часи непоганим збором, але покрити витрати ці гроші не змогли. Девід Лінч, вважаючи це повним провалом, впав у депресію і відмовився від стрічки після її виходу.
Подейкують, коли Ходоровскі подивився картину Лінча, він страшенно зрадів, переконавшись, що твір Френка Герберта екранізувати неможливо.

Утретє телеканал Sci-Fi екранізував "Дюну" у вигляді кількох мінісеріалів. Виконавчим продюсером був Річард П. Рубенштейн. Він назвав своїх дві роботи франшизи "Дюна" "науковою фантастикою для людей, які зазвичай не люблять наукову фантастику", і припустив, що "сага про Дюну має тенденцію залучати жінок частково тому, що в ній є сильні жіночі персонажі".
Дені Вільнев почав працювати на своєю "Дюною" у 2017 році. Його фільми про порозуміння з позаземними цивілізаціями "Прибуття" і особливо науково-фантастичний трилер "Той, що біжить по лезу 2049" (який є продовженням фільму Рідлі Скотта "Той, хто біжить по лезу" 1982 року), стали культовими.